2

مزایا و معایب سوئیت‌های تهران که در نزدیکی مترو هستند

  • کد خبر : 112624
  • ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰:۴۰
مزایا و معایب سوئیت‌های تهران که در نزدیکی مترو هستند
برخی از سوئیت‌های تهران در نزدیکی مترو قرار دارند و این همسایگی با مترو، معایب و مزایایی دارد

افق تهران؛ برخی از سوئیت‌های تهران در نزدیکی مترو قرار دارند و این همسایگی با مترو، معایب و مزایایی دارد. قرار داشتن در نزدیکی مترو باعث می‌شود کسانی که بخواهند با مترو تردد کنند، به راحتی به این وسیله نقلیه همگانی دسترسی داشته باشند و برای رسیدن به مترو زمان کمی را سپری نمایند. از سوی دیگر قرار داشتن در محله‌هایی که به ایستگاه مترو نزدیک است، ممکن است باعث شلوغی و سر و صدای محیط اطراف بشود و برخی را بیازارد. اما مزایا و معایب سوئیت‌های تهران که در نزدیکی مترو هستند، به این موارد ختم نمی‌شوند. با خواندن مقاله زیر می‌توانید به نکات بیشتری دست بیابید.

صرفه‌جویی در وقت از مزایای سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

یکی از مهم‌ترین مزایای اجاره سوئیت در نزدیکی مترو، این است که شما در وقتتان صرفه‌جویی می‎کنید. اگر در نزدیکی ایستگاه‌های مترو سوئیت اجاره کنید، می‌توانید پیاده به ایستگاه بروید یا نهایتا اگر فاصله‌تان تا ایستگاه کمی بیشتر باشد، با یک خط تاکسی یا  ایستگاه اتوبوس به مترو خواهید رسید. به این ترتیب می‌توایند با استفاده از این وسیله نقلیه سریع، از ترافیک و شلوغی دوری کرده و با سرعت بیشتری در  سطح شهر تردد نمایید. استفاده از مترو، به ویژه در زمان‌های خاصی از سال به ویژه اسفند ماه، که مردم برای خرید سال نو به خیابان‌ها می‌آیند و در شهر ترافیک شدیدتری وجود دارد، اهمیت می‌یابد.

خانه‌های نزدیک مترو بهترین گزینه برای کسانی هستند که ترددشان در سطح شهر تهران در مناطقی است که ایستگاه مترو دارند. به عنوان مثال اگر شما از طریق پلتفرم‌ جاباما یا جاجیگا در محله صادقیه که یکی از ایستگاه‌های اصلی متروی تهران و متروی تهران کرج است، سوئیت اجاره نمایید، می‌توانید به راحتی به مناطق زیادی از شهر به ویژه جاهایی که در طرح ترافیک هستند و امکان بردن خودرو در آنها وجود ندارد، رفت و آمد کنید.

صرفه‌جویی در هزینه از مزایای سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

همان‌طور که با استفاده از مترو در تهران می‎توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید، قادر خواهید بود از پرداخت هزینه‎های اضافی رفت و آمد در سراسر شهر نیز معاف شوید. اجاره سوئیت در نزدیکی مترو به شما این امکان را می‌دهد که سریع‌ترین و ارزان‌ترین وسیله نقلیه برای رفت و آمد در شهر را برگزینید. به ویژه اگر فاصله سوئیت اجاره‌ای شما تا مترو کم باشد و برای رسیدن به آن نیز با پای پیاده رفت و آمد کنید که بیشترین میزان صرفه‌جویی را خواهید داشت.

در واقع یکی از مزایای استفاده از مترو این است که هزینه رفت و آمد شما به هر نقطه دور یا نزدیک در شهر مبلغ مشخص و یکسانی خواهد بود، تنها کافی است که برای سفرهای درون شهری خود برنامه‌ریزی درستی کرده و خطوط ایستگاه‌های مترو را بشناسید. علاوه بر این حتی اگر شما از پلتفرمی مانند هومسا یا جاباما سوئیت اجاره‌ای مناسبی را در شهر کرج و در نزدیکی ایستگاه مترو پیدا کردید، می‌توانید با اجاره کردن آن و رفت و آمد با مترو، صرفه‌جویی بیشتری در هزینه خود بنمایید زیرا قیمت اجاره خانه‌ها در کرج از تهران ارزان‌تر است.

دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر از مزایای سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

متروی تهران یک شبکه گسترده زیرزمینی است که در بسیاری از نقاط شهر پراکنده است و در مناطق استراتژیک مهم شهر ایستگاه دارد. خطوط متروی تهران دارای پنج خط درون شهری، یک خط دو قسمتی درون و بیرون شهری و یک خط برون شهری است که در بخش‌های زیادی از شهر فعالیت می‎کنند. رسیدن به مناطقی مانند برج میلاد، میدان تجریش و شاه عبدالعظیم با مترو بسیار آسان و ایمن است. علاوه بر این شرقی‌ترین و غربی‌ترین نقاط تهران به وسیله مترو به هم متصل می‌شوند و شهر کرج نیز مسیر دیگری است که دسترسی با آن از طریق مترو بسیار آسان‎تر خواهد بود.

استفاده از مترو علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه، باعث راحتی و آسایش بیشتری می‎شود زیرا تنها کافی است که وارد یکی از ایستگاه‌های مترو شوید تا به راحتی به همه ایستگاه‎های آن دسترسی پیدا نمایند. اگر شما با کمک پلتفرم‌های جاباما یا ایران املاک، سوئیتی را در نزدیکی یکی از ایستگاه‌ها‌ی مترو اجاره کنید، در واقع دسترسی آسانی به نقاط مختلف شهر اعم از شمال، جنوب، شرق یا غرب خواهید داشت و لزومی ندارد ساعت‌های طولانی رانندگی پشت چراغ قرمز های فرسایشی شهر نموده و از ترافیک خسته‌ شوید.

دسترسی به سایر وسایل حمل و نقل عمومی از مزایای سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

یکی از مهم‌ترین مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که هر منطقه‌ای که دارای ایستگاه مترو است، دارای سایر وسایل حمل و نقل عمومی نیز خواهد بود. در اکثر ایستگاه‌های متروی تهران و کرج، خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی به مقاصد متعددی وجود دارند. در نتیجه حتی اگر فاصله سوئیت شما از ایستگاه مترو کمی بیشتر از یک پیاده‌روی باشد، می‌توانید به راحتی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی خود را به مترو برسانید.

بنابراین در صورتی که بتوانید از طریق پلتفرم‌های جاباما یا پینورست سوئیتی را در نزدیکی مترو پیدا کنید، قادر خواهید بود که به همه وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشید اما اگر سوئیت اجاره‌ای شما فاصله کمی با این وسیله نقلیه سریع و ارزان داشت هم جای نگرانی ندارد. شما به سادگی می‌توانید خود را به مترو برسانید. از سوی دیگر اگر مقصد شما با مترو فاصله داشت نیز می‌توانید پس از بیرون آمدن از ایستگاه با کمک وسایل نقلیه عمومی باقی مسیر را طی کرده و به راحتی به مقصدتان برسید.

تجمع و رفت و آمد زیاد از معایب سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

اقامت و اجاره سوئیت در نزدیکی ایستگاه‌های مترو دارای معایبی نیز هست که یکی از آنها تجمع و رفت و آمد زیاد در ورودی مترو است. در وهله اول باید به غرفه‌های مختلف فروش کالاهای مختلف اشاره کرد که باعث تجمع افرادی در اطراف خود می‌شوند. دستفروشان افراد دیگری هستند که تجمع آنها باعث شلوغی و ازدحام شده و هم‌چنین تاکسی‌ها و اتوبوس‌هایی که در اطراف ایستگاه مترو، تردد می‌کنند، همگی باعث می‎شوند که مناطق نزدیک مترو بیش از اندازه شلوغ باشند.

اگر قصد اجاره سوئیت آنلاین از طریق پلتفرم‌هایی هم‌چون جاباما یا تهران مبله در نزدیکی مترو را دارید و نگران تجمع افراد در آن منطقه هستید، خوب است کامنت‌های مسافرانی که سوئیت‌هایی در همان حوالی را اجاره کرده‌اند بخوانید تا در مورد میزان شلوغی آن محله‌ها اطلاعات کسب نمایید.

کاهش امنیت در منطقه از معایب سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

تجمع و رفت و آمد همواره ممکن است با معضل دیگری به نام سرقت همراه باشد به ویژه این که خطوط مترو می‌توانند راه فراری برای دزدها باشد. چنین مسئله‌ای ممکن است باعث شود که از امنیت منطقه کاسته شده و دردسرهای برای کسانی که نزدیک مترو سوئیت اجاره کرده‌اند، ایجاد کند.

راهکار مناسبی که برای پرهیز از چنین معضلی وجود دارد، این است که خانه‌های اطراف مترو حتما به دوربین مداربسته مجهز باشند تا امنیت آنها تضمین شده و در صورت بروز مشکل احتمالی بتوان موارد تخلف را پیگیری نمود. بنابراین بهترین کار این است که هنگام اجاره سوئیت از طریق پلتفرم‌های میزبون یا جاباما امکانات سوئیت را مطالعه کرده و در صورت داشتن دوربین مداربسته با خیال راحت آن را اجاره نمایید.

قیمت بالاتر اجاره از معایب سوئیت‌های نزدیک مترو در تهران است

زمانی که قرار است سوئیتی را در نزدیکی مترو اجاره نمایید، می‌توانید انتظار داشته باشید که قیمت اجاره آن از سوئیت مشابه با فاصله بیشتری از مترو، گران‌تر باشد. این امر طبیعی است و علاوه بر آن به صرفه نیز هست زیرا شما دیگر هزینه رفت و آمد و رسیدن به مترو را پرداخت نمی‌کنید و با مدیریت زمان و بودجه، می‌توانید اقامت راحت‌تر و به صرفه‌تری را در نزدیکی این وسیله نقلیه راحت و امن تجربه نمایید.

مطلب مرتبط:

برای اجاره سوئیت های تهران چه نکاتی را رعایت کنیم؟

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=112624

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی