اخبار داغ

الزام معاینه فنی برای خودروهای با عُمر بالای ۴ سال رفع مشکل کد ارتباطی گردشگری سامانه ۱۳۷ پلاس شکوفایی چشم گیر گردشگری در دوره جدید مدیریت شهری تدوین بودجه، مهمترین وظیفه شورای شهر دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم منجر به رشد تولید افزایش معافیت مالیاتی حقوق تا ۱۰ میلیون تومان اولویت‌های شهرداری تهران برای تامین مالی در سال ۱۴۰۲ اعلام ساعت کاری کارکنان ادارات در ماه رمضان کلنگ‌زنی بزرگ‌ترین پارکینگ طبقاتی در تهران اجرای قطار سبک شهری LRT در اتوبان‌های تهران تاثیر خرما بر قند خون روزه‌داران هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس نکاتی برای جلوگیری از سرگیجه بعد افطار خرید بالغ بر ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس و ون در سال ۱۴۰۱ توسط شهرداری تهران تاثیر بسته حمایتی سازمان بورس بر شاخص کل کاهش تورم در گروی اصلاح ساختار بودجه و نظام بانکی رشد تولید، ریشه نجات اقتصاد کشور هوای قابل قبول تهران در سومین روز ۱۴۰۲ تداوم افزایش قیمت طلا در بازار جهش قیمت خودرو در بازار

1

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۴ اسفند

  • کد خبر : 113786
  • ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۴ اسفند
می‌توان پیش بینی کرد که فردا بورس شرایط بهتری را نسبت به روزهای گذشته سپری کند و اکثر نمادها بتوانند روز سبزی داشته باشند.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران؛ بورس امروز عملکرد بهتری را نسبت به روزهای گذشته به نمایش بگذارد و نماگرهای خود را با رنگ سبز همراه کند. به طور کلی اما نکته جالب توجه بازار امروز، دودستگی بین بسیاری از نمادها و گروه‌ها بود که نشان می‌دهد برخی سهام که دلایل مختص به خود را دارند، از تقاضای بهتری برخوردار هستند. شاخص کل بورس طی معاملات روز جاری در نهایت کار خود را با یک افزایش اندک ۰.۰۸ درصدی به پایان رساند و در محدوده ۱.۷۸۳ میلیون واحدی قرار گرفت. در سمت دیگر شاخص هم‌وزن اما به دلیل عملکرد بهتری که برخی صنایع و سهام کوچکتر بازار داشتند، توانست بازدهی مثبت ۰.۳۶ درصدی را به ثبت برساند. در سمت مقابل اما ارزش معاملات با وجود افزایش اندک نسبت به روزهای گذشته، با قرار گیری در محدوده ۶۷۳۴ میلیارد تومانی، همچنان از اوج‌های اخیر خود فاصله دارد که خبر از فاز احتیاط در معاملات سهامداران می‌دهد. در سمت دیگر اما خروج پول از بازار با کاهش نسبتا زیادی همراه بوده و عدد کوچک ۴۷ میلیارد تومان را ثبت کرد که می‌تواند نوید روزهای بهتری را در سه روز کاری آینده ۱۴۰۱ برای بورس تهران بدهد.

روند کاهشی شدید نرخ دلار طی روزهای گذشته و نوسانات بزرگی که تجربه کرد، با واکنش منفی بورس تهران همراه بود و کارشناسان عمده دلیل این موضوع را به کاهش انتظارات تورمی و عدم ثبات بازار ارز می‌دانند که موجب شده است تحلیلگران نتوانند با نگاه جامع و کاملی به تحلیل‌های آینده شرکت‌ها و سودآوری آن‌ها بپردازند. با این حال اما امروز شاهد شرایط متفاوتی نسبت به روزهای گذشته بودیم که می‌تواند مسیر بورس را نیز تغییر دهد. در ادامه با بررسی شرایط موجود و روندهای روزانه، به پیش بینی بورس فردا خواهیم پرداخت.

همانطور که در گزارش‌ روزهای گذشته نیز بارها اشاره کردیم، نوسانات نسبتا شدیدی که این روزها در بازار آزاد ارز رخ می‌دهد، اجازه تحلیل را از تحلیلگران گرفته و همه به نوعی در انتظار برگشت آرامش و مشخص شدن کف‌های قیمتی دلار هستند. اکنون اما برای سومین روز است که دلار در محدوده‌های ۴۵ هزار تومان نوسان می‌کند و با وجود خبرهای مثبت در حوزه سیاست کلان کشور، روند کاهشی جدیدی را آغاز نکرده است. این موضوع می‌توان نشان از آن داشته باشد که شاید نرخ دلار بازار آزاد فعلا در همین حوالی نوسان کرده و دیگر از تغییرات قیمتی شدید آن خبری نباشد. از سمت دیگر بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که در صورت محاسبه نرخ واقعی دلار با متغیرهای اقتصادی کشور و آمار و داده‌هایی که وجود دارد، در همین حوالی ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان خواهد بود و احتمال از دست دادن این محدوده قیمتی بسیار پایین است.

در روز جاری نیز اسکناس آمریکایی در بازار آزاد مسیری صعودی به خود گرفته است و در زمان نگارش این گزارش، حوالی ۴۶۵۰۰ تومان نوسان می‌کند که این موضوع خود یکی از دلایل بهبود تقاضا در بسیاری از نمادهای بازار بود و شاخص‌ها نیز توانستند کار خود را در محدوده مثبت به پایان برسانند. از آنجا که روزهای زیادی تا پایان سال باقی نمانده و احتمال فشار فروش از سمت حقوقی‌ها برای تامین نقدینگی نیز تقریبا به صفر رسیده است، می‌توان انتظار داشت که در روز آینده و با ثبات شرایط موجود برای بازار ارز، بورس تهران روز سبزی را سپری کرده و تقاضا بهتر از روز جاری نیز باشد.

پس از اعلام ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و پس از آن بانک سیگنچر، به عنوان دومین و سومین ورشکستگی بزرگ بانکی آمریکا، بازارهای جهانی روزهای خاصی را سپری می‌کنند. با شروع معاملات کامودیتی‌ها طی روز گذشته، در ابتدا شاهد روند سبزی بودیم که عمده دلیل آن نیز به حمایت‌های فدرال رزرو و سازمان FDIC از سپرده‌گذاران این بانک‌ها و تاکید بر کنترل شرایط موجود بود. از سمت دیگر اما همچنان نگرانی‌های زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که موجب شد تا نوسانات در بازارهای جهانی به اوج خود برسد و برخی کامودیتی‌ها نیز به دلیل احتمال ایجاد یک رکود سنگین در اقتصاد جهانی، بخشی از قیمت خود را از دست بدهند.

در سمت دیگر اما نگاه متفاوتی وجود دارد. از آنجا که کارشناسان بخش عمده‌ای از ورشکستگی بانک سیلیکون ولی را به افزایش‌های اخیر نرخ بهره آمریکا توسط فدرال رزرو طی یکسال گذشته نسبت می‌دهند، انتظار می‌رود که بانک مرکزی آمریکا برای جلوگیری از ایجاد یک بحران جدی، از سیاست‌های انقباضی شدید خود عقب نشینی کند و در نشست‌های بعدی شاهد افزایش‌های بیش از ۰.۲۵ درصدی نباشیم. این نگاه باعث شده است تا از سمتی شاهد تقاضای خوبی نیز برای کامودیتی‌ها باشیم و به نوعی می‌توان معاملات این روزهای بازارهای جهانی را مانند رقابتی بین دو نگاه متفاوت در نظر گرفت. در زمان نگارش این گزارش، نفت برنت در زیر ۸۰ دلار نوسان می‌کند، طلا در ابتدای کانال ۱۹۰۰ دلاری قرار دارد، ‌ مس اعداد ۸۸۶۵ دلار را لمس می‌کند و روی نیز هنوز موفق نشده است که به ۳۰۰۰ هزار دلار برسد. از این رو می‌توان انتظار داشت که بخشی از روند بورس فردا نیز در واکنش به نوسانات قیمت کامودیتی‌ها باشد که این روزها با خبرهای مختلفی از حوزه ورشکستی بانک‌های آمریکا، روزهای جالبی را سپری می‌کند.

اگر به روند کوتاه مدت شاخص کل بورس تهران نگاهی بیاندازیم، به خوبی پیداست که این نمودار در کانالی صعودی در حال نوسان بوده که چندی پیش با برخورد به سقف این کانال، توانایی تداوم مسیر افزایش را از دست داد. با این حال اما اگر کمی دقیق‌تر نگاه کنیم، به نظر می‌رسد که شاخص بورس در حال ایجاد یک الگوی پرچم بوده که دسته و پرچم آن با رنگ مشکی در تصویر مشخص شده است. حال باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده مسیر کندل‌ها به چه سمتی خواهد بود که در صورت شکست سقف یا کف پرچم، می‌توان انتظار حرکتی در همان مسیر و به اندازه میله پرچم داشت. وضعیت اندیکاتور ایچی‌موکو نیز نشان می‌دهد که فعلا کندل‌ها در زیر خط تنکنسن قرار دارند و باید دید که آیا طی روز آتی خط کیجنسن که در حال حاضر فاصله زیادی با کندل‌ها دارد، صعودی خواهد شد یا خیر و سپس می‌توان با قطعیت بیشتری در این رابطه اظهار نظر کرد.

پیش بینی بورس فردا

بنابر نکات ذکر شده در بالا و همچنین در صورت ثبات شرایطی که هم‌اکنون در بازار ارز، خبرهای سیاسی و اقتصادی، بازارهای جهانی و… حاکم است، می‌توان پیش بینی کرد که بورس فردا شرایط بهتری را نسبت به روزهای گذشته سپری کند و اکثر نمادها بتوانند روز سبزی داشته باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=113786

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی