5

مدیریت شهری برنامه جامع نشاط اجتماعی را در برنامه سوم طراحی کند

  • کد خبر : 4518
  • ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی وروانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند.  به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران ،محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهرارن در […]

محسن هاشمی

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی وروانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند.

 به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران ،محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهرارن در ابتدای نودو نهمین جلسه شورا با اشاره به فرارسیدن ایام ربیع الاول و هجرت پیامبراکرم به مدینه را گرامی می داریم، ربیع ماه شادمانی اهل بیت است و با توجه به نیاز جامعه به شادی و نشاط  بایستی به ترویج فرهنگ شادمانی در جامعه توجه کرد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران کی از مبانی اصلی ترویج فرهنگ عزاداری در جامعه را، روایت ” یفرحون لفرحنا و یحزنون لحزنا” دانست و افزود:  اما در همین حدیث نیز شادی و تفریح و نشاط بر عزاداری و غم مقدم شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه جریانهای فرهنگی به گونه ای دین را روایت می کنند که بایست فضای جامعه توام با غم، عزاداری و ناراحتی باشد در حالیکه اخلاق نبوی و خلق علوی مبتنی بر نشاط، شوخ طبعی و روحیه سازی بوده است اما از این الگو ما فاصله زیادی گرفته ایم.

محسن هاشمی افزود: یکی از دلایلی که بعضی از مسلمانان افراطی با انتصاب امیرمومنان به خلافت بلافصل پیامبر مخالفت می کردند روحیه شوخ طبعی علی علیه السلام بوده است.

رییس شورای شهر تهران خاطر نشان ساخت: امروز شاهد هستیم جریاناتی، با توسعه ایام عزاداری، دهه های جدید می سازند و یک روز عزا را به دهه وماه عزاداری تبدیل می کنند و در مقابل به بهانه های مختلف از روزهای شادی ونشاط جامعه می کاهند.

به گفته وی این افراط موجب ایجاد بهانه برای دشمنان شیعه در جهان جهت متهم کردن و تخریب شیعیان به غلو می گردد.

رییس شورا در ادامه افزود:  مدیریت شهری بایست برای ایجاد فضای مناسب روحی وروانی برای شهروندان، برنامه جامعی را جهت اوقات فراغت، تفریح و سرگرمی و نشاط اجتماعی بخصوص برای نسل جوان در قالب برنامه سوم طراحی کند و از زیرساختهای مناسب فرهنگی شهرداری تهران وسرمایه بزرگ انسانی هنری ، ورزشی و فرهنگی کلانشهر تهران جهت ارتقا نشاط اجتماعی و بهبود سرمایه های فرهنگی و هنری استفاده کند.

وی در ادامه به  ارائه برنامه ۵ گزینه نهایی تصدی شهرداری تهران اشاره داشت و گفت: ابتدا بایست از همه گزینه های مطرح شده به جهت همکاری با شورای اسلامی شهر تهران و حسن نیت تقدیر کرده و از اصحاب رسانه و کارشناسان درخواست می کنم که همانند دو دور پیشین فرایند انتخاب شهردار تهران را با جدیت دنبال ونقطه نظرات کارشناسی خود را بهمراه اطلاعات مورد نیاز شهروندان منتشر کنند.

رییس شورای شهر تهران توجه کاندیداهای شهرداری را به محدودیتهای زمانی پیش رو فراخواند و افزود: ما تنها دو سال ونیم یعنی قریب به سی ماه تا انتخابات دوره ششم شورای شهر تهران فاصله داریم و این زمان، دیگر فرصتی برای آشنایی و برنامه ریزی مستقل و مجزا برای مدیریت شهری باقی نگذاشته است.

وی ادامه داد: شهروندان تهرانی، به حق از مدیریت شهری انتظار دارند با توجه به فرصتهای صرف شده بدلیل تغییر مکرر در شهرداری تهران که خارج از اراده وتمایل شورای اسلامی شهر تهران بوده است، از این زمان محدود باقیمانده جهت عمل کردن وحل مسایل ومعضلات استفاده کنند.

محسن هاشمی افزود: با توجه به تدوین برنامه سوم شهرداری تهران ، مسایل ومعضلات واولویتهای شهر و خواست شهروندان مشخص است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نظرسنجی های علمی صورت گرفته آلودگی هوا و ترافیک مهمترین معضلات شهر تهران  برشمرد و افزود: راه حل پایدار آن توسعه سیستم حمل ونقل عمومی انبوه بر می باشد.

 

وی کاهش هزینه های اداره شهر و بهبود خدمات ارائه شده نیز مهمترین مساله داخلی شهرداری تهران دانست و افزود:  هر یک از کاندیداهای شهرداری که بتواند اکثریت رای اعضای محترم شورای شهر را بدست آورد بایست این دو مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام/

شورا آنلاین

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=4518

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی