پایگاه خبری افق تهران

هر خانه یک پرستار/ ماندگاری ویروس کرونا

ویروس کرونا

آگاهی از ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح و اشیای مختلف نقش موثری در پیشگیری و مقابله با این بیماری دارد.

 به گزارش سرویس سلامت افق تهران، ویروس کرونا چند وقتی است که بیشتر کشورهای جهان را درگیر خود کرده و افراد مختلفی در سراسر جهان به این بیماری مبتلا شده یا در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند، بر همین اساس آگاهی از اصول بهداشتی برای مقابله با این بیماری می تواند در کاهش آمار مبتلایان و بازگشت هر چه سریع تر مردم به زندگی عادی موثر باشد.

 یکی از نکاتی که یادگیری آن می تواند نقش موثری در پیشگیری و‌مبارزه با بیماری کرونا داشته باشد زمان ماندگاری این ویروس در سطوح و اشیای مختلف می باشد.

 نکته قابل تامل این است که ویروس جدید کرونا می تواند از طریق قطرات سرفه یا عطسه تا سه ساعت در هوا معلق بماند، ضمن این که این ویروس بر روی مقوا تا ۲۴ ساعت، بر روی سطوح مسی تا ۴ ساعت و در سطوح پلاستیک و ضد زنگ حتی تا دو‌روز زنده بماند، همچنین ویروس کرونا می تواند تا سه روز بر روی سطوح پلاستیکی ماندگار باشد.

 به طور کلی ویروس جدید کووید ۱۹ بسته به سطوح و اشیای مختلف از۲ساعت تا ۹ روز می تواند دوام داشته باشد، ضمن این که رطوبت بالاتر می تواند باعث دوام و‌ماندگاری بیشتر این ویروس شده و در رطوبت ۵۰ درصد بیشتر به مراتب بیشتر از رطوبت ۳۰ درصد زنده می ماند.

 بر اساس تحقیقات دانشمندان دوام ویروس بر روی سطوح سخت بسیار بیشتر از سطوح نرم مانند پارچه لباس است، علی رغم این مسئله پزشکان تاکید زیادی بر روی درآوردن کفش یا تعویض لباس های بیرونی برای پیشگیری از ورود ویروس دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *