خانه / شورای شهر / تهران مجهز به پروانه هوشمند ساختمانی می‌شود

تهران مجهز به پروانه هوشمند ساختمانی می‌شود

میرلوحی

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: هوشمندسازی عملیات پروانه ساخت باعث می‌شود که متقاضیان بار دیگر به صورت حضوری به پرسنل شهرداری مراجعه نکنند.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، سید محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران با توجه به مراجعه سالانه بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان به شهرداری‌های مناطق برای صدور پروانه‌های ساختمانی بیان کرد: صدور پروانه ساخت موجب انتقال منابع مالی زیادی می‌شود و همین مسئله ما را به این فکر انداخت که اقدامی برای هوشمند‌سازی صدور پروانه‌ها انجام دهیم.

عضو شورای شهر تهران در ادامه بیان کرد: هوشمندسازی عملیات پروانه ساخت باعث می‌شود که متقاضیان بار دیگر به صورت حضوری به پرسنل شهرداری مراجعه نکنند، مراجعه حضوری متقاضیان پروانه ساخت به شهرداری‌ در سال‌های پیش فضایی را فراهم کرده بود تا  اشخاصی که روابطی خاص با برخی پرسنل متخلف داشتند از این راه به کسب سود بپردازند.

میرلوحی تصریح کرد: واسطه‌ها در تمام حوزه‌های شهرداری با پول سر و کار دارند، سامانه شفافیت از اقدامات سودجویانه آن‌ها جلوگیری می کند.

عضو شورای شهر تهران در مورد بخش های مختلف شهرداری که شرایط را برای سودجویی واسطه‌ها فراهم می‌کند، بیان کرد: این بخش ها بیشتر مربوط به کسب پروانه ساخت و زیباسازی شهر هستند که واسطه‌ها به دلیل کمبود نظارت و آشنایی با برخی از پرسنل متخلف شهرداری، به ایجاد فساد در آن کمک می کنند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

علیرضا بیرانوند محبوب ترین چهره سال 97 شد

بیرانوند نیمکت نشین می شود؟

با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف بیرانوند در بازی با الدحیل و همچنین دربی پایتخت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *