خانه / مدیریت شهری / بدهی ۲ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومانی شهروندان تهرانی بابت عوارض

بدهی ۲ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومانی شهروندان تهرانی بابت عوارض

شهرداری

با اعلام مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران، با وجود این که ۵۰ درصد مردم عوارض خود را پرداخت می‌کنند اما شهروندان  ۲ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومان عوارض معوق در دو بخش «نوسازی» و «پسماند» دارند.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، وحید عرب، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران در ارتباط با توزیع قبوض عوارض پایدار سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران بیان کرد: در راستای مشارکت حداکثری شهروندان و همچنین ارتقای سطح درآمدهای پایدار شهرداری، در تمامی مناطق شهر تهران قبوض عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه و هزینه خدمات مدیریت پسماند توسط شرکت پست توزیع شد.

وحید عرب افزود: این قبوض برای سال ۹۸ است که از ابتدای فروردین ماه تا ۲۹ اسفندماه را شامل می شود، اما بخش دیگر این قبض شامل بدهی پیشین املاک بدهکار نیز هست.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران تصریح کرد: در صورتی که شهروندان عوارض امسال ملک خود را تا ۲۹ اسفندماه واریز کنند، مشمول جوایز خوش‌حسابی می شوند، بر اساس تبصره یک ماده ۱۰ قانون نوسازی این جوایز شامل ۱۰ درصدتخفیف در عوارض کسب و پیشه، ۱۰ درصد در هزینه خدمات مدیریت پسماند مطابق بند یک تبصره ۴ و معادل هرماه تعجیل در پرداخت، ۵/ ۱ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: درمورد عوارض شهرسازی نیز چنانچه شهروندان پرداخت خود را به صورت نقدی انجام دهند، مشمول ۲۰ درصد تسهیلات تشویقی می‌شوند، بر اساس قانون مودیانی که تا پایان هرسال عوارض شهری خود را پرداخت نکنند، با شروع سال جدید ناگزیر به پرداخت زیان دیرکرد بسته به مدت تأخیر خواهند بود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

علیرضا بیرانوند محبوب ترین چهره سال 97 شد

بیرانوند نیمکت نشین می شود؟

با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف بیرانوند در بازی با الدحیل و همچنین دربی پایتخت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *