خانه / اقتصادی / تحریم های جدید آمریکا بیشتر جنبه روانی دارد!!!

تحریم های جدید آمریکا بیشتر جنبه روانی دارد!!!

تحریم های جدید آمریکا صنعت فولاد

با اعلام عضو انجمن فولاد ایران، تحریم‌هایی که آمریکا به تازگی بر علیه صنعت فولاد کشور اعمال کرد بیشتر جنبه روانی داشته و تأثیر چندانی بر عملکرد تولیدکنندگان این بخش نخواهد داشت.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، رضا شهرستانی، عضو انجمن فولاد ایران بیان کرد: تحریم‌هایی که آمریکا به تازگی بر علیه صنعت فولاد کشور اعمال کرد بیشتر جنبه روانی دارد و تأثیر چندانی بر عملکرد تولیدکنندگان این بخش نخواهد داشت، این تحریم‌ها  می‌تواند قدرت چانه زنی خریداران در سطح جهانی را تا حد زیادی افزایش دهد.

عضو انجمن فولاد ایران در ادامه افزود: رویکرد های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت، مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور است،  دخالت در تعیین قیمت همراه با ممنوعیت‌های صادراتی فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد دشوار ساخته است.

رضا شهرستانی خاطر نشان کرد: ما تنها انتظارمان این است که موانع داخلی را از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود، در شرایط فعلی تأمین مواد اولیه واحدهای فولادی از سنگ آهن تا کنسانتره با مشکل مواجه شده است، به گونه ای که ما قرار بود امسال ۲۸ میلیون تن فولاد تولید کنیم اما با شرایط فعلی در مجموع به عدد ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن خواهیم رسید، ممنوعیت های صادراتی موجب شده در این بخش هم نتوانیم به هدف گذاری ۱۳ میلیون تن صادرات فولاد رسیده و صادرات فولاد تا پایان امسال در مجموع ۹ میلیون تن خواهد شد.

 انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

علیرضا بیرانوند محبوب ترین چهره سال 97 شد

بیرانوند نیمکت نشین می شود؟

با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف بیرانوند در بازی با الدحیل و همچنین دربی پایتخت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *