خانه / سلامت / روندکاهشی آنفولانزا در کشور

روندکاهشی آنفولانزا در کشور

آنفولانزای مرغی

معاون بهداشت وزیر بهداشت بیان کرد: نمودار شیوع آنفلوآنزا در کشور کاهشی است، متاسفانه طی هفته گذشته  ۲۵ بیمار فوتی داشتیم که بیشتر این افراد دارای بیماری زمینه ای بودند.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: از روز نهم الی شانزدهم آذرماه تعداد ۸۳۳۳ نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به آنفولانزا به مراکز درمانی مراجعه کردند که نیمی از این افراد به علت تشدید بیماری تنفسی به بیش از دو روز بستری شدن در بیمارستان نیاز دارند و مابقی افراد با مداوای سرپایی و یا بستری موقت مرخص شدند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: متاسفانه طی هفته گذشته  ۲۵ بیمار فوتی داشتیم که بیشتر این افراد دارای بیماری زمینه ای بودند و خوشبختانه مرگ مادر باردار در اثر این بیماری اتفاق نیفتاده است.

 روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، تصریح کرد: نمودار شیوع آنفلوآنزا در کشور کاهشی است و از هموطنان عزیز درخواست دارم توصیه های وزارت بهداشت مانند رعایت بهداشت فردی به خصوص شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون و در صورت ابتلا به علایم آنفلوآنزا، استراحت کافی، نوشیدن مایعات فراوان، ایجاد محدودیت و خودداری از حضور در جمع را مراعات کرده و از دست دادن و روبوسی اجتناب کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت در خصوص وضعیت آنفولانزا شنبه هر هفته اطلاع رسانی می کند، پیش بینی می کنیم که با توجه به روند کاهشی ابتلا به بیماری، هفته جاری و هفته آینده موارد آنفولانزا به شدت کاهش یابد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

خطبه های امروز نماز جمعه

خطاب رهبر معظم انقلاب به فریب خوردگان شعار “نه غزه نه لبنان”

رهبر معظم انقلاب در خطبه های امروز نماز جمعه بیان کرد: آن چند صد نفری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *