خانه / سلامت / تنهایی موجب مرگ زودرس می شود

تنهایی موجب مرگ زودرس می شود

تتنهایینهایی

تحقیقات جدید دانشمندان نشان داد، افراد تنهایی که درگیر مشکلات قلبی هستند به احتمال زیاد یک سال پس از بستری شدن در بیمارستان از دنیا می روند.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، بر اساس نتایج تحقیقات جدید دانشمندان، افراد تنهایی که درگیر مشکلات قلبی هستند به احتمال زیاد یک سال پس از بستری شدن در بیمارستان از دنیا می روند.

یافته های تیم تحقیقاتی دانشگاه کپنهاگ نشان می دهد، زنان تنهایی که ازمشکلات قلبی هم رنج می برند، سه برابر بیشتر از سایرین پس از بستری در بیمارستان به مرگ زودرس دچار می شوند.

نتایج این تحقیق حاکی از این است که، تنهایی و افسردگی و هم زمان با آن بیمار بودن تا اندازه زیادی می‌تواند موجب کاهش امید به زندگی در میان افراد شده و عوارض جبران‌ناپذیری مثل مرگ در به همراه داشته باشد.

دانشمندان دانمارکی که این تحقیق به سرپرستی آنها انجام شد، اکنون از مقامات بهداشتی درخواست کردند به موضوع تنهایی رسیدگی و حل و فصل کنند، به عقیده پزشکان تنهایی نیز مانند چاقی بر سلامت افراد تأثیرگذار است.

یافته های این تحقیق نشان داد، افراد تنها و بیمار علاوه بر تجربه کیفیت پایین زندگی، سه برابر بیشتر از سایر به اضطراب و افسردگی دچار می شوند.

نتایج این تحقیق که در مجله قلب بازتاب داشته است نشان می‌دهد که تنهایی موجب می شود خطر ابتلا به مرگ و میر  را ۱۱۴ درصد برای مردان و ۱۹۲ درصد برای زنان افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

سیل گیلان

هشدار هواشناسی برای جاری شدن سیل در شمال کشور

با اعلام سازمان هواشناسی کشور، احتمال آب گرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و رخداد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *