خانه / شورای شهر / تدابیر عضو شورای شهر برای خطر فرونشست زمین

تدابیر عضو شورای شهر برای خطر فرونشست زمین

بهرام نژاد

رئیس  کمیته شهرسازی شورای شهر تهران بیان کرد: مدیریت شهری دو راهکار پیش‌روی خود دارد که به وسیله آن ها می تواند سفره‌های زیرزمینی را تقویت کند.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، زهرا نژاد بهرام، رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران ضمن ارائه دو راهکار در خصوص مهار فرونشست زمین بیان کرد: فرونشست زمین چالش های فراوانی را  در تمام کشورها به وجود آورده است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر در ادامه بیان کرد:  بارها مطرح کردم  سه خطر سیلاب، فرونشست و زلزله تهران را تهدید می کند، اقدامات جدی تری در خصوص زلزله صورت گرفته اما هنوز توجهی به سیل و فرونشست در تهران نشده است، در صورتی که اگر لطف خدا و هوشمندی مدیران شهری در فروردین‌ماه  نبود بدون شک شاهد وقوع سیلاب در تهران بودیم.

رییس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در ادامه بیان کرد: کاهش سطح آب های زیرزمینی عامل اصلی فرونشست زمین است، در سال‌های اخیر  مصالح شهری موجب حفر چاه‌های زیادی شده‌ است که در نهایت منجر به کاهش میزان آب سفره‌های زمینی شده است، در حالی که آسفالت های ضد آبی تمام معابر پایتخت را در بر گرفته است که احتمال نفوذ آب به لایه‌های زیرین خاک و سفره‌های زیرزمینی را از بین می برد و همچنین کف سازی نهرهای آب نیز موجب شده  آب در آنها نفوذ نکند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اقدامات سال‌های گذشته مانع از جذب آب توسط زمین شده است، مدیریت شری دو راهکار پیش‌روی خود دارد که به وسیله آن ها می تواند سفره‌های زیرزمینی را تقویت کند، باید در پیاده رو ها از سنگ فرش هایی استفاده شود که بتواند آب را به خود جذب کند، معاونت فنی عمرانی مشغول انجام مطالعاتی در خصوص انتخاب نوع مصالح است.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران، در ادامه تصریح کرد: جلسات زیادی با شرکت آب و فاضلاب برگزار کردیم و به آنها اعلام کردیم قسمتی از فاضلاب تصفیه شده را وارد چاه‌های زیرزمینی کنند تا وضعیت خاک بهتر شود.

وی  در پایان تصریح کرد: فرونشست خطراتی را برای شهر ایجاد کرده است، اما دقت کنید این اتفاق حساسیت هایی در تمام کشورها به وجود آورده است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *