خانه / سلامت / باهوش ها بیشتر عمر می کنند

باهوش ها بیشتر عمر می کنند

باهوش ها بیشتر عمر می کنند

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، ارتباط مستقیمی میان طول عمر و هوش افراد وجود دارد.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، افراد باهوش مسن و دانا تنها در داستان‌ها و افسانه‌ها وجود ندارند و در واقعیت نیز نوابغ و افراد باهوش، بیشتر از سایرین عمر می کنند،  به عنوان نمونه اسحاق نیوتن تا سن ۸۴ سالگی، برتراند راسل فیلسوف و ریاضیدان تا ۹۷ سالگی و ریتالوی مونتالچینی نوروبیولوژیست برنده جایزه نوبل نیز تا سن ۱۰۳ سالگی در قید حیات بودند.

با وجود این که ارتباط مستقیمی میان خدمات درمانی با طول عمر وجود دارد اما نتایج مطالعات حاکی از این است که ممکن است میان طول عمر و هوش ارتباط عمیق تری وجود داشته باشد.

در سال ۲۰۱۷ تیمی به سرپرستی روانشناس پروفسور ایان داری در دانشگاه ادینبورگ مطالعاتی را بر روی تحقیقاتی بیش از ۶۵ هزار نفر انجام دادند که در سال ۱۹۴۷ و در سنین کودکی ضریب هوشی آنان را مورد سنجش قرار داده بودند.

بر اساس نتایج این تحقیق، افرادی که ضریب هوشی شان در کودکی بیشتر بود، کمتر به بیماری‌هایی مثل سرطان ریه ، بیماری‌های قلبی و سکته‌های مغزی مبتلا شده بودند که این عوامل طول عمر را افزایش داده بود.

به عبارتی آمار نشان می داد افراد باهوش تر انتخاب‌های بهتری در سبک زندگی، مثل رژیم‌های غذایی سالم و میزان پایین‌ استعمال دخانیات داشتند.

انتهای پیام

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

محمدجواد ظریف: هیچ وقت به دنبال درگیری نبودیم

احتمال مذاکره ایران با آمریکا !!!

وزیر امور خارجه کشورمان، حتی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی احتمال مذاکره با آمریکا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *