خانه / شورای شهر / چرا پارک پردیسان تهران واگذار شد؟

چرا پارک پردیسان تهران واگذار شد؟

مدیریت شهری جدید دغدغه آرام سازی بازار شب عید را دارد / شهروند به خوبی توانسته در این راستا موثر باشد

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: به دلیل محدودیت های مالی، سازمان حفاظت از محیط زیست امکان نگهداری از پارک را نداشت و شهرداری مسئولیت حفاظت از پارک را برعهده گرفت.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، صدراعظم نوری، عضو شورای شهر تهران درباره  مسئله واگذاری پارک پردیسان به شهرداری اظهار داشت: پردیسان یک پارک طبیعی و جزء سرمایه‌های ارزشمند تهران محسوب می شود و باید به عنوان پارک طبیعت حفاظت شود، گونه‌های موجود در آن ارزشمند است و باید حفاظت و مراقبت لازم در آن منظور شود.

وی افزود: به دلیل محدودیت های مالی، سازمان حفاظت محیط زیست امکان نگهداری پارک برایش فراهم نبود و بر اساس توافق نامه‌ای که در اوائل شورای پنجم بین شهرداری تهران و ریاست سازمان محیط زیست منعقد شد، شهرداری مسئولیت حفاظت از پارک را برعهده گرفت.

این عضو شورای شهر تهران، تصریح کرد: انجام آسفالت، نورپردازی پارک، بهسازی معابر پیاده و نصب صندلی برای استراحت و تفریح مردم از جمله اقداماتی بود که شهرداری براساس این توافق انجام داد، شهرداری با اعتبار قابل توجهی که در شورا تصویب شد این مسؤولیت را بر عهده گرفت.

وی، خاطر نشان کرد: براساس این توافقنامه ۱۵ سال نگهداری از پارک پردیسان برعهده شهرداری قرار گرفت، اما مالکیت آن واگذار نشده بود.

نوری در ادامه بیان کرد: فعالان محیط زیست در ادامه به دلیل مشکلات ایجاد شده و انجام ساخت وساز و پروژه‌های مختلف، ابراز نگرانی کردند و همین موضوع پروژه نگهداری از پارک  را با کندی مواجه کرد.

وی در پایان تصریح کرد: بنابراین طرح اولیه تعدیل و بر اساس آخرین توافق نگهداری پارک توسط شهرداری و سازمان‌ بوستان‌ها صورت می‌گیرد وسالانه ردیف اعتباری آن در شورا مصوب می‌شود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

عکس زیر خاکی پژمان جمشیدی

از امروز فیلمبرداری سریال زیرخاکی با بازی پژمان جمشیدی در تهران آغاز خواهد شد. به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *