خانه / مدیریت شهری / عملکرد شرکت شهروند در سیل اخیر، از نگاه برخی اعضای شورای شهر

عملکرد شرکت شهروند در سیل اخیر، از نگاه برخی اعضای شورای شهر

شرکت شهروند به عنوان بازوی اجرایی شورا و مدیریت شهری، در همان لحظات اولیه کمک های انسان دوستانه خود را به مناطق سیل زده ارسال کرد.

در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه، مانند سیل بی سابقه ای که در کشور اتفاق افتاد، مسئولیت اجتماعی نهاد ها و دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور ایجاب می کند تا با حضور در صحنه و امداد رسانی به حادثه دیدگان، گره ای از مشکلات آنها بگشایند و به نوعی همدردی خود را با هموطنان آسیب دیده نشان دهند.

مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود تاکید کردند: این حوادث حقیقتاً دل انسان را می‌خراشد و مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره‌اندیشی و اقدام کنند، اگر کسی به فکر مردم باشد، نمی‌تواند در مقابل مسائل دشوار مناطق سیل زده راحت بماند، سیل آفت بزرگی است که خسارتهای زیادی برای مردم و خانواده‌ها ایجاد می‌کند و کمک به مردم سیل‌زده در مناطق جنوب، وظیفه و کاری لازم است.

نمره قبولی مجموعه شهروند در آزمون همدردی با سیل زدگان

وقوع سیل اخیر در کشور، آزمونی برای آحاد مختلف جامعه و دستگاه های اجرایی کشور بود، برخی از سازمان ها در ایفای مسئولیت اجتماعی خود نمره قبولی گرفتند و در همان لحظات اولیه با تمام ظرفیت های خود در عمل به کمک مردم در استان های سیل زده شتافتند.

مجموعه شهروند یکی از سازمان هایی بود که به عنوان بازوی شورا و مدیریت شهری در همان لحظات اولیه، کمک های انسان دوستانه خود شامل، مواد غذایی، کنسروجات، آب آشامیدنی، ظروف یکبار مصرف و … برای ارسال به مناطق سیل زده تجهیز و آماده سازی کرد.

حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران در خصوص مسئولیت اجتماعی شرکت شهروند در تامین مواد غذایی مردم سیل زده بیان کرد: شرکت شهروند در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقلام غذایی و بهداشتی مناطق سیل زده را با سود صفر درصد در اختیار سازمان های مسئول، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد، قرار داد تا کمک رسانی به مناطق آسیب دیده با رونق بیشتری انجام شود.

صدر اعظم نوری، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در این خصوص اظهار داشت: خوشبختانه شرکت شهروند به عنوان فروشگاه زنجیره ای شهرداری تهران، همکاری خوبی با سازمان هایی که نیاز به اقلام غذایی و بهداشتی برای کمک به سیل زدگان داشتند انجام داد، شرکت شهروند تسهیلات مورد نیاز مردم سیل زده  را به قیمت خرید در اختیار سازمان هایی مثل هلال احمر، کمیته امداد و سایر ارگان ها قرار داد تا از این طریق مسئولیت اجتماعی خود را در قبال حادثه دیدگان انجام دهد.

 شهربانو امانی، مشاور سازمان حفاظت محیط زیست درباره نقش شرکت شهروند در تامین مایحتاج سیل زدگان بیان کرد: در شرایطی که بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی تعطیل بودند، شرکت شهروند با تمهیداتی که اندیشیده بود توانست بخشی از مواد غذایی مردم استان‌های گلستان و لرستان که به شدت در سیل اخیر دچار آسیب شده بودند را تامین کند، همچنین با کمک های غذایی و بهداشتی که مستقیم به این مناطق فرستاد، توانست در تامین مایحتاج اولیه سیل‌ زدگان به سازمان های امدادی مثل هلال احمر، کمیته امداد، ستاد بحران و خیریه‌ها نیز کمک کند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بازداشت دومین ضارب توله خرس سواد کوه

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، یکی دیگر از ضاربان توله خرس قهوه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *