امروز شاخص کل هم‌وزن نیز در پایان معاملات ۱۰ هزار و ۵۰۱ واحد نسبت به روز سه‌شنبه پائین آمد و در رقم ۵۱۲ هزار و ۴۹۱ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس با افت ۲۹۲ واحدی به سطح ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد تنزل کرد.

دو سمت صعودی و نزولی بازار سهام

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، ۱۶۶ نماد رشد قیمت داشتند و ۴۹۸ نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، ۲۵ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۷۵ درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی از بورس

امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای پنجمین روز متوالی منفی بود و هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که بالاترین رقم در یک سال گذشته است. خروج پول در روز چهارشنبه حدود ۱۰ برابر بیشتر از روز سه‌شنبه بود.

در معاملات روز چهارشنبه بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۷۶ میلیارد تومان بود.

پس از شپنا، همانند روزهای اخیر بزرگان بازار با خروج سرمایه حقیقی مواجه بودند و نمادهای خساپا، شتران، وبملت، خودرو، فملی، وبصادر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

امروز نیز مانند روز گذشته قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و بانکی ریزش کرد و این دو گروه بزرگ بازار همراه با گروه‌های مخابرات، قند و شکر و گروه فعالیت‌های جنبی مرتبط با واسطه گری مالی قرمزترین گروه‌های بازار بودند. در معاملات امروز نمادهای فملی، فولاد، میدکو، شستا، شپنا، کگل و شتران بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای فایرا، وساخت و دسینا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، زاگرس و وسپهر بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای دی، هرمز و کرمان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و شستا و اردستان در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، کرمان و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

در پایان معاملات چهارشنبه، ۳۴ نماد صف خرید داشتند و ۶۹ نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید در پایان بازار به ۴۸۳ میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش ۱۶۵ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید ۲۰۶ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای ثتران (شرکت سرمایه گذاری  مسکن  تهران) و غدانه (شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد کاما اختصاص داشت و پس از کاما، نمادهای گدنا، وآذر، دشیمی و بالبر بیشترین صف فروش را داشتند.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۲۲ هزار و ۲۲۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۰ هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان بود که ۴۶ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش ۳۱ درصدی به نسبت روز گذشته به رقم ۹ هزار و ۲۷ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نماد خودرو (شرکت ایران خودرو) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن ۲۴۵ میلیارد تومان بود.

پس از خودرو، کرمان بیشترین ارزش معاملات را داشت و نماد خساپا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن نمادهای خگستر و وساخت در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز دی با تعداد یک میلیارد و ۳۶۴ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۴۳۶ سهم در صدر قرار گرفته است. کرمان در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد خودرو و وساخت در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس