تاریخ : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰ : 12 صفر 1443 Sunday, 19 September , 2021

اخبار داغ

مت دیمون در فیلم سینمایی «مرداب» امضای انتصابات جدید توسط رئیس مجلس قول‌های شهرداری برای متناسب‌سازی شهر برای معلولان دعوت سه لژیونر ایرانی لیگ یونان به تیم ملی «دروغ» در نوفل لوشاتو روی صحنه می‌رود انتخاب نعمتی به عنوان عضو کمیته پاراتیراندازی با کمان کولاک قایدی در دیدار با شارجه بورس قیمت سیمان را شکست دستگیری کلاهبردار فروش کالای تقلبی در فضای مجازی واکسیناسیون دانش‌آموزان بین ۱۲تا ۱۸ سال کلاهبرداران به روش اسکیمر دستگیر شدند تمدید مهلت ثبت‌نام تالارداران در طرح تسهیلات کرونایی جزئیات عملیات احداث بوستان ایرانیان در منطقه ۱۹ توصیه‌های طب سنتی برای بالا رفتن غلظت خون بعد تزریق واکسن کرونا تدوین برنامه و سیاست‌ فضای سبز فرصت طلایی برای ریل‌گذاری تعاملات آینده با اعضای سازمان شانگهای متعادل نگه داشتن قیمت بلیت مترو کاهش نسبی قیمت سکه/ نرخ ارز، سکه و طلا در ۲۷شهریور۱۴۰۰ تشریح بومی‌سازی تجهیزات مترو بهبود سرانه‌های مناطق ۲۲ گانه تهران

5

علل گرانی اخیر قیمت هویج در بازار/ ثبات قیمت میوه

  • کد خبر : 67646
  • ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
علل گرانی اخیر قیمت هویج در بازار/ ثبات قیمت میوه
رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار ضمن اشاره به دلیل گرانی هویج، بیان کرد: با توجه به تنوع میوه‌های تابستانه و عرضه میوه نوبرانه پاییز پیش‌بینی می‌شود که قیمت طی یک ماه آتی بدون تغییر باشد.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار با اشاره به علل گرانی اخیر قیمت هویج در بازار اظهار داشت: افزایش هزینه‌های تولید نظیر بذر، اجاره زمین، پلاستیک، گونی کنفی و کرایه حمل از جمله دلایل نوسان قیمت هویج در بازار به شمار می‌رود. به عنوان مثال امسال قیمت بذر هویج رقمی حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان و بعضا بذرهای خارجی تا ۴۰ میلیون تومان بوده است.

وی قیمت کنونی هویج را ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: بنابر رصدهای میدانی بالای ۲۰۰ هکتار هویج در دزفول کشت شده که اواخر برج ۹ به دست می آید که با این وجود پیش بینی می شود که قیمت هویج از این محدوده بالاتر نخواهد رفت.

هندوانه گران شد

دارایی‌نژاد کاهش یک سوم تولید هندوانه نسبت به سال قبل و پایان عرضه محصول از برخی استان ها را از علل گرانی این محصول اعلام کرد و ادامه داد: هم‌اکنون عرضه هندوانه اراک رو به پایان است و صرفا محصول از همدان و فارس عرضه می‌شود که هندوانه فارس صرفا برای صادرات است. قیمت هر کیلو هندوانه استان فارس سرزمین را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار قیمت هر کیلو انجیر زرد را ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و تصریح کرد: قیمت کنونی هر کیلو انجیر سیاه ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی‌دانه قرمز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور بی‌دانه سفید ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پسته تازه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انجیر زرد ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انجیر سیاه ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انگور بیدانه قرمز ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
انگور بیدانه سفید ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان
انگور رطبی ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان
انگور عسگری ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان
انگور کندری ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان
آلو سانترال ۱۵ هزار تا ۲۵ هزار تومان
پسته تازه ۶۰ هزار تا ۱۰۰هزار تومان
توت فرنگی گلخانه ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان
خیار اصفهان ۴ هزار تا ۷ هزار تومان
خیار بوته ای ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان

دارایی‌نژاد ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب ۲ رنگ با نرخ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، سیب گلاب پاییزه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل سیبی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شمس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، هلو انجیری ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، انار پیش رس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، طالبی ۶ تا ۹ هزار تومان و خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان اذعان کرد: قیمت کنونی هر کیلو انبه را ۳۵ هزار تومان، موز ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۶ تا ۹ تایی بسته به نوع و کیفیت ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
سیب ۲ رنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
سیب گلاب پاییزه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
شاه پسند ۴ تا ۸ هزار تومان
شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
شلیل شبرنگ سیبی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
شلیل شمس ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
طالبی ۶ تا ۹ هزار تومان
گلابی بیروتی ۲۰ تا ۳۰هزار تومان
گلابی شاه میوه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
موز ۲۰ تا ۲۳ هزار تومان
انبه ۳۵ هزار تومان
هلو انجیری ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان
خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انتقادی که نسبت به رنگ آوری و سبززدایی نارنگی با گاز اتیلن به دلیل به خطر افتادن سلامت مردم داشتیم، در اتحادیه باغداران و کشاورزان قرار شد باغداران از ابتدای مهر اقدام به برداشت نارنگی و از ۲۰ آبان اقدام به برداشت پرتقال کنند که این موضوع جای تشکر دارد.

دارایی نژاد افزود: امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن پرتقال و نارنگی در مازندران تولید می‌شود که به دلیل فراوانی محصول باید تمهیداتی برای صادرات اتخاذ شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کیلو بادمجان دلمه‌ای را ۳  تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۴ تا ۷ هزار تومان، بامیه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، پیاز شیری ۴ تا ۵ هزار تومان، پیاز زرد ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی ۳ تا ۵ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ تا ۹ هزار تومان و فلفل دلمه گلخانه ای ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
بادمجان دلمه ای ۳ تا ۵ هزار تومان
بادمجان قلمی ۴ تا ۷ هزار تومان
بامیه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
پیاز شیری ۴ تا ۵ هزار تومان
پیاز زرد ۴ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب زمینی ۳ تا ۵ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۵ تا ۹ هزار تومان
فلفل گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو کاهو پیچ سالادی با نرخ ۷ تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان، کلم قرمز ۵ تا ۸ هزار تومان، گل کلم ۷  تا ۱۰ هزار تومان، گوجه فرنگی ۳ تا ۵ هزار تومان، لوبیا سبز ۷ تا ۱۰ هزار تومان، لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در مغازه ها عرضه می شود.

دارایی‌نژاد تصریح کرد: قیمت هر کیلو سبزی جور ( پلو،آش و قورمه) را ۵  تا ۷ هزار تومان و سبزی خوردن را ۵ تا ۸ هزار تومان اعلام کرد.

محصول قیمت هر کیلوگرم
کاهو پیچ سالادی ۷ تا ۱۰ هزار تومان
کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان
 کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان
کلم قرمز ۵ تا ۸ هزار تومان
گل کلم ۷ تا ۱۰ هزار تومان
گوجه فرنگی ۳ تا ۵ هزار تومان
لوبیا سبز ۷ تا ۱۰ هزار تومان
لیموترش سنگی ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان
لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
هویج ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان
سبزی جور ۵ تا ۷ هزار تومان
سبزی خوردن ۵ تا ۸ هزار تومان

این‌مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه هیچ از محصولات نداریم، یادآور شد: با توجه به تنوع میوه‌های تابستانه و عرضه میوه نوبرانه پاییز پیش بینی می شود که قیمت طی یک ماه آتی تغییری نداشته باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghtehran.ir/?p=67646

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی