تاریخ : سه شنبه, ۵ تیر , ۱۴۰۳

اخبار لحظه

بهره‌برداری از ۱۷ طرح نفتی با سرمایه ۴ میلیارد دلاری خطر تعطیلی معادن بخش خصوصی با مصوبات دولت قوانین دست و پاگیر چالش بزرگ معادن واریز افزایش حقوق بازنشستگان با همسان سازی طهارت اقتصادی از ابتدایی‌ترین شرایط نامزد‌های انتخابات آغاز فعالیت‌های تابستانه گردشگری شهرداری تهران پیشگیری از سکته قلبی با پیاده‌روی روزانه اشتغال‌زایی ۱۵ هزار نفری در صنعت نفت تکیه بر توان داخل در طرح‌های پتروشیمی ورود اتوبوس‌های جدید به اتوبوسرانی تهران پیگیری برنامه‌ها راه حل معضلات پایتخت سبزیجات و میوه‌های مفید برای مبتلایان به چربی خون بالا تعطیلی کارخانه‌ها سرانجام صادرات با ارز نیمایی مشارکت مردم در انتخابات جلوه‌ای از مردم سالاری دینی هشدار هواشناسی به تهرانی‌ها برای روزهای آینده بررسی رشد اقتصادی در سایه سیاست خارجی خدمات رسانی رایگان مترو در روز عید شایع‌ترین عللِ ابتلا به پارکینسون ایران هفتمین تولید کننده برتر فولاد خام جهان فرصت‌ها و تهدید‌ها در مسیر تولید فولاد سبز تخفیف ۱۷ درصدی خوراک مایع پتروشیمی‌ها خدمات حمل و نقلی و تمهیدات ترافیکی ویژه عید غدیر افزایش تولید نفت به ۴ میلیون بشکه در روز جهش سرمایه گذاری در صنعت نفت در دولت سیزدهم اجرای قانون بودجه معطل مصوبات هیئت دولت ضرورت ایجاد زیرساخت‌های خدمات دولت الکترونیک و دولت هوشمند خرید میوه از میادین تره بار ۳۶ درصد ارزان‌تر از سطح شهر میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر منجر به شور و نشاط اجتماعی تأمین زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی اولویت دولت چهاردهم ضرورت حذف مصرف غذاهای پُرچرب در تابستان ضرورت رعایت توصیه‌های رهبری در موضوعات انتخاباتی ضرورت تبدیل روستاها به مقاصد گردشگری با حداقل آسیب تداوم نرخ بهره بین بانکی مقاوم سازی پل فلزی کالج بر اساس شاخص‌های فنی ضرورت همگرایی برای تامین پایدار خوراک پتروشیمی‌ها افزایش ظرفیت سالانه تولید محصولات پتروشیمی ایران

1

تأکید بر تسریع صدور پروانه برای نوسازی بافت‌های فرسوده

  • کد خبر : 147160
  • 21 خرداد 1403 - 13:00
تأکید بر تسریع صدور پروانه برای نوسازی بافت‌های فرسوده
عضو شورای شهر تهران بر تسریع صدور پروانه برای نوسازی بافت فرسوده و جمع‌آوری تیرهای برق مزاحم در محله دستغیب تاکید کرد

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران؛ ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران گزارشی از بازدید اخیرش از محله دستغیب در منطقه ۹ تهران قرائت کرد و گفت: هفته گذشته از محله شهید دستغیب که ۲۲ هزار نفر جمعیت دارد بازدید کردم و نکته قابل توجه میزان فرسودگی خانه‌ها در این محله است، به‌گونه‌ای که ۳۵ درصد بافت فرسوده کل منطقه در این محله است و دقت داشته باشید که در کل ناحیه ۲ تنها ۱۸۹ پلاک در حال نوسازی است که اکثراً در این دوره در حال انجام است و سارندگان از روند طولانی صدور پروانه و تأیید نقشه گلایه دارند.

امانی با بیان‌اینکه ساخت یک طبقه اضافی به عنوان تسهیلات مشوق نوسازی بافت فرسوده در این دوره اجرایی شده اما مردم از فرایندهای طولانی گلایه دارند، گفت: حدود ۱۰ کیلومتر از سیستم فاضلاب منطقه ۹ همچنان باقی مانده؛ اما کارگاه‌های آب و فاضلاب در محله اکثراً غیرفعال بوده و کارگری در کارگاه‌ها حضور نداشت.

وی با اشاره به وجود ۷۰ تیر برق با وضعیت خطرناک در معابر و وجود باکس‌های زرد رنگ پست برق، گفت: در این بازدید مردم از وضعیت حیوانات موذی گلایه کردند و حتی عنوان کردند که گربه‌ها از موش‌های این محله می‌ترسند البته شهرداری در برخورد با حیوانات موذی کم کاری نکرده اما زیرساخت‌ها به‌گونه‌ای نیست که این شرایط را کنترل کند.

امانی با اشاره به وضعیت پاکیزگی محله با تأکید بر اینکه مخازن در سطح محلات وجود دارد و بعضاً روزانه سه بار مخازن تخلیه می‌شوند، افزود: در طرح جدید نگهداشت شهر، یک پیمانکار باید از ۱۱ شب تا ۶ صبح معابر سه منطقه ۹.۱۰ و ۱۸ را پاکسازی کند. وقتی تفکیک پسماند را نیز به همین پیمانکار واگذار کنیم دست پاکبانان پلاستیک‌های بزرگی می‌بینیم که در حال جمع آوری پسماند خشک برای پیمانکاران هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت نگهداشت درختان در منطقه نگران‌کننده و نیازمند طرح ویژه‌ای است به‌گونه‌ای که جمع‌آوری نخاله اطراف درختان و عدم هرس در زمان مناسب، درختان را تهدید می‌کند، اظهار کرد: هر سه بانک دولتی محله تعطیل شدند و خودپردازها نیز جمع آوری شده است. مردم برای استفاده از کارت بانکی باید به محلات دوردست مراجعه کنند و در این محله تنها یک داروخانه دارد که در ساعت ۱۱ تعطیل بود و در مجموع تکمیل شبکه فاضلاب و احداث اتصالات، تسریع در صدور پروانه برای نوسازی بافت فرسوده و جمع‌آوری تیرهای برق مزاحم از درخواست‌های اساسی مردم است که در کمیته بودجه برای موضوع جمع‌آوری تیرها در تمام محلات بودجه پیش‌بینی شده است.

سیدمحمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ تهران نیز پس از ارائه گزارش ناصر امانی عضو شورای شهر تهران درباره بازدید خود از محلات منطقه ۹ تهران گفت: عمده مشکلاتی که در این گزارش به آن اشاره شد در ارتباط با ادارات آب و فاضلاب، برق و آموزش و پرورش بود و همانطور که در این گزارش مورد تاکید قرار گرفت شهرداری منطقه ۹ تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات شایسته به کار گرفته است.

شهردار منطقه ۹ افزود: منطقه ۹ زیر خط محور آزادی و انقلاب قرار گرفته و شیب مناطق ۲ و ۵ به سمت منطقه ۹ قرار گرفته؛ لذا در حصول بارندگی روان‌آب‌ها به سمت منطقه ۹ می‌آید و عدم تکمیل شبکه فاضلاب در این منطقه موجب آبگرفتگی در برخی نقاط این منطقه می‌شود.

وی ادامه داد: این در شرایطی است که ما مجوز حفاری برای تکمیل شبکه فاضلاب را بدون اخذ ریالی به شرکت آب و فاضلاب می‌دهیم و آنها بدهکار می‌شوند تا بتوانیم از این طریق سرعت شبکه فاضلاب را در این منطقه افزایش دهیم.

مرتضوی تأکید کرد: در خیابان هاشمی در سال گذشته شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی را احداث کردیم و در قسمت‌هایی که اتصال خانه‌ها به شبکه فاضلاب انجام شده نهرها را به شکل کتابی تغییر دادیم.

شهردار منطقه ۹ با اشاره به اینکه ظرف سه سال گذشته پروژه‌های توسعه محله‌ای در سطح منطقه ۹ با جدیت پیگیری شده است، افزود: دو بازار میوه و تره‌بار در سطح منطقه احداث شده و چشمه‌های بهداشتی بوستان‌ها نوسازی شده است. همچنین افتتاح باشگاه ورزشی ذوالفقار نیز در سطح منطقه در قالب پروژه‌های توسعه‌ای محله‌ای انجام شد.

وی با تأکید بر نوسازی بافت‌های فرسوده به عنوان یک اولویت در سطح منطقه ۹ گفت: در حوزه شهرسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در این دوره روند نوسازی سرعت بیشتری گرفته و صدور پروانه‌های ساختمانی در سطح منطقه افزایش پیدا کرده به شکلی که تاکنون ۶۱ درصد پلاک‌های فرسوده منطقه نوسازی شده است.

مرتضوی ادامه داد: تجمیع پلاک‌ها با توجه به تعدد مالکین و عدم تأمین پارکینگ به تعداد کافی و مورد نیاز از چالش‌های روند نوسازی بافت‌های فرسوده در سطح منطقه قلمداد می‌شود. درخصوص معارضین تیر چراغ برق نیز به صورت فصلی جلسات ستاد بازآفرینی با حضور دستگاه‌های مرتبط برگزار می‌شود که در این جلسات موضوع تیر چراغ‌برق‌ها بارها اعلام شده اما عزمی برای حل و فصل این معضل محلات منطقه ۹ گویا وجود ندارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://ofoghtehran.ir/?p=147160
  • 124 بازدید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.