تاریخ : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲

اخبار لحظه

تغییر قیمت مصوب مرغ در بازار ایران صدرنشین افزایش تولید فولاد جهان نظارت مردم بر صندق‌های رای از طریق سامانه فعالیت بیش از ۳۰ مددسرای سیار در تهران امکانات شهرداری تهران برای افزایش مشارکت‌ مردم در انتخابات فرصت ویژه برای همکاری ایران و روسیه کاهش ۱۴.۴ درصد تورم نقطه به نقطه تولیدکنندگان افزایش ظرفیت همکاری ایران و عراق در حوزه انتقال فرآورده خواب عامل موثر بر سلامت قلب تاخیر در بازگشایی کاخ سعدآباد برای چهارمین روز آغاز ثبت‌نام طرح ترافیک سال ۱۴۰۳ خبرنگاران از ۱۵ اسفند قیمت‌گذاری دستوری سرچشمه مشکلات صنعت فولاد ایران در معرض خطر از دست دادن بازار صادراتی فولاد تداوم سرمای هوای تهران تا اواسط هفته ضرورت فولادسازان به عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما پایان زمان رسمی تبلیغات انتخابات جزئیات اجرای مزد منطقه‌ای در جلسه شورای عالی کار ناهمخوانی دستمزد و هزینه‌های کارگران اصفهان محور اصلی توسعه گردشگری خارجی ایران راهکارهای سمزدایی طبیعی از بدن درخواست ارائه گزارش اقدامات برای ماه رمضان و نوروز را به شورای شهر موانع فولادسازان برای ورود به زنجیره فولاد پایان هفته هجدهم لیگ برتر ایران با پیروزی سرخ‌پوشان پذیرش شبانه روزی بیخانمان ها در پایتخت تمایل روسیه به استفاده از خدمات فنی و مهندسی ایران جزئیات افزایش حقوق ۱۴۰۳ کارگران مشکلات فارغ‌التحصیلان رشته معدن بازگشت ایران به جایگاه نهمین تولیدکننده فولاد جهان تورم مواد غذایی در بهمن ۱۴۰۲ جزئیات بودجه ۱۴۰۳ مناطق ۲۲ گانه تهران بارش متناوب برف و باران در تهران توسعه ناوگان خطوط مناطق کم‌برخوردار اولویت اتوبوسرانی تهران تخفیف ۹درصدی عوارض برای پرداخت‌کنندگان امسال داخلی‌سازی ۱۴۶ قطعه از تجهیزات مترو در یک سال گذشته برخورد قاطع دولت با تخلفات انتخاباتی جزئیات مصوبات مجلس برای حمایت از زنان

1

برگزاری نمایشگاه گردشگری از امروز

  • کد خبر : 139831
  • 23 بهمن 1402 - 10:05
برگزاری نمایشگاه گردشگری از امروز
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان کرد: از 23 تا 26 بهمن نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران به منظور معرفی صنعت گردشگری ایران برگزار می‌شود.

امیر قاسمی رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مدیریت شهری افق تهران در خصوص فعالیت‌های این ستاد اظهارداشت: در دوره فعلی مدیریت شهری هدف‌گذاری‌های بزرگی داریم که یکی از آن‌ها تجمیع امکانات گردشگری شهر تهران است و برای تبدیل تهران به یک مقصد گردشگری، به همنوایی دستگاه‌های مختلف نیاز است و این همنوایی ابتدا باید در مجموعه شهرداری اتفاق بیفتد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در مورد برنامه‌های شهرداری توضیح داد: شورای ششم در حکم ۹۱ اشاره مستقیم به تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران داشته است. چون رسیدن به سازمان گردشگری نیاز به انجام اقدامات متعددی دارد، شهردار تهران تصمیم گرفت که فعلاً هلدینگ گردشگری در شهرداری تهران ایجاد شود تا مجموعه‌های مختلف در زمینه نظارت و برنامه‌ریزی با هم کار کنند و به سمت تشکیل سازمان گردشگری حرکت کنیم.

این مقام مسئول برنامه‌های اجرا شده در حوزه گردشگری را این‌گونه توضیح داد: تقریباً از نوروز سال گذشته سعی کردیم به صورت مستقیم در حوزه گردشگری حرف برای گفتن داشته باشیم و به همین منظور افتتاحیه جشن‌های نوروزی را به صورت گسترده در میدان ولیعصر برگزار کردیم و بعد از آن هم برنامه‌های مختلفی در شهر اجرا شد و در نوروز سال گذشته ۳۵ هزار بازدید از اماکن گردشگری، ۳میلیون بازدید از موزه‌ها اتفاق افتاد که بی سابقه بود و برنامه‌های دیگر برگزار شد.

وی افزود: سعی کردیم گردشگری را در اوج نگه داریم و عرف بر این بود که گردشگری در نوروز مورد توجه قرار می‌گرفت و تا نوروز بعد به آن توجه نمی‌شد. اما سال گذشته نگذاشتیم این اتفاق بیفتد و درهمان شرایط به استقبال هفته موزه‌ها و میراث فرهنگی رفتیم و سپس برای تابستان به یک دستورالعمل عریض و طویل عمل کردیم. شهرداری در شش ماه اوّل بالغ بر ۴۵۰۰تور برگزار کرد.

قاسمی ادامه داد: در راستای تحقق شعار گردشگری آسان و ارزان قراردادی را منعقد کردیم که به موجب آن ۱۵۰۰ اتوبوس تهرانگردی تأمین شود که تاکنون ۱۴۰۰دستگاه آن تأمین شده و ۱۰۰ دستگاه دیگر تا پایان سال تأمین خواهد شد و بنا داریم در سال آینده این طرح را گسترش دهیم.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ارتباط این ستاد را با محلات این‌گونه تبیین کرد: در هر کدام از مناطق بیست ودوگانه تهران، گروهی تشکیل شده است که با دبیر گردشگری محله در ارتباط است و فعالیت‌های آنان را رصد می‌کنم و هر برنامه‌ها در فضای مجازی به آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود. به همین منظور اتوبوس‌ها را به مناطق ندادیم این اتوبوس‌ها در ازای امضای دبیر کانون گردشگری محله تحویل داده می‌شود و در مسیر این طرح مدیران محلله درگیر کار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۰درصد هزینه تورها برای اتوبوس است این ۷۰درصد را تامین کردیم و مدیران محلی موظف به تامین ۳۰درصد بقیه هستند و شرط دیگر طرح این است که تمام صندلی‌های اتوبوس پر باشد در غیر این صورت نمره منفی خواهد داشت و تحویل اتوبوس در موارد دیگر با محدودیت مواجه خواهد شد. محدودیت یاد شده برای این است که مدیران محلات مردم را دنبال کنند و در واقع هدف، تأمین امکان گردشگری برای کسانی است که توان مالی کافی ندارند.

قاسمی اضافه کرد: در روزهای شهادت سردار سلیمانی طرح به وقت عاشقی یک و بیست دقیقه را کلید زدیم و طی آن بازدید از سراسرنمای مقاومت و پیروزی را برای ۱۲هزار نفر از مردم تهران آسان کردیم. با این که طرح تمام شده است مردم هنوز از این سراسرنما دیدن می‌کنند. از ۱۱ بهمن امسال هم برنامه‌های مفصلی داشتیم که اولین آن‌ها راهیان نور انقلاب است که در آن مردم محلات مختلف به طور رایگان به مقاصد انقلاب بازدید کردند و برنامه‌های خاطره‌گویی اجرا شد و آثار ناملموس زیادی ثبت شد که خاطرات را دربر می‌گرفت.

این مدیر شهری در خصوص نمایشگاه گردشگری توضیح داد: از ۲۳ تا ۲۶ بهمن نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته برگزار می‌شود و این نمایشگاه به منظور معرفی صنعت گردشگری در ایران برگزار می‌شود و از همه استان‌ها و شهرستان‌ها شرکت کننده دارد. سازمان میراث فرهنگی این نمایشگاه را برگزار می‌کند و ستاد گردشگری شهرداری تهران یک غرفۀ بزرگ در سالن ۳۸ دارد که ۲۳ بهمن ماه در ساعت ۱۰صبح افتتاحیه نمایشگاه خواهد بود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ادامه داد: غرفه امسال متفاوت است و چهار سوق تهران را به تصویر کشیده‌ و نام غرفه را گردشگری شهرداری تهران گذاشتیم و تفاهم‌نامه‌های مختلفی را آماده کرده‌ایم که در حین برگزاری نمایشگاه امضا شود. برنامه‌ها و نشست‌های حاشیه‌ای تخصصی مختلف داریم. یکی از این نشست‌ها نشست تخصصی گردشگری دسترس‌پذیر است که به موضوع معلولین مربوط می‌شود.

قاسمی در پایان افزود: می‌خواهیم از فرصت استفاده کنیم و با تجربیاتی که استان‌های موفق و کشورهای دیگر دارند، آشنا شویم و از این تجربیات در تهران استفاده کنیم و پیش‌بینی این است که با توجه به جاذبه بالای حوزه گردشگری، نمایشگاه مخاطبین زیادی داشته باشد. چون رییس شورای شهر تهران با اصل نمایشگاه و شهر آفتاب زاویه دارد، ممکن است اعضای شورا و مدیران شهری را در نمایشگاه نداشته باشیم و مخاطب نمایشگاه مردم هستند و دبیران گردشگری محلات هم حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghtehran.ir/?p=139831
  • 100 بازدید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.