تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲

اخبار لحظه

معرفی اسامی ۵۵ شرکت برتر در بیستمین همایش ملی تعالی سازمانی اعلام نحوه اطلاع خانواده‌ها از دهک‌بندی یارانه‌ها بررسی سند ملی صنایع دستی ممنوعیت صادرات اقلام یارانه‌ای اعلام قیمت میوه و سبزیجات در بازار تحویل ۶۰ دستگاه پله‌برقی برای نوسازی پل‌های عابر‌پیاده افزایش تولید با عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی افزایش تعرفه ویزیت پزشکان در سال ۱۴۰۳ تغییر جزئیات سهمیه بنزین خودروها تورم مهمترین عامل تضعیف زندگی ایرانیان ناهمخوانی دستمزد کارگران با تورم ضرورت بارگذاری اطلاعات واگذاری املاک شهرداری در سامانه شفافیت رشد ۲.۴ درصدی تجارت خارجی ایران نسبت به سال گذشته نیمی از بدهی بانکی متعلق به شرکت‌های دولتی ورود قطارهای ملی به خط مترو تا پایان سال آینده بررسی لایحه پیشنهادی بودجه سال آینده شهرداری تهران در شورای شهر تغییر زمان بازی‌های استقلال و پرسپولیس آخرین وضعیت پنجره های نقل و انتقالاتی پرسپولیس دلایل تداوم برخی از حساسیت‌ها تا پایان عمر پیاده روی بهترین روش حفظ سلامت قلب واریز عیدی بازنشستگان کشوری حمایت از تولید مبنای فعالیت دولت سیزدهم ضرورت سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد واریز یارانه بهمن ماه دهک‌های چهارم تا نهم جزئیات خروج قطار خط ۲ مترو از ریل فرشهای کلکسیونی عرسین در موزه فرش ایران بارش برف و باران در شمال تهران فرمول جدید محاسبه اقساط نهضت ملی مسکن استرس عامل تشدید کننده بیماری روده تداوم تنبیه بدنی و نقض حقوق دانش‌آموزان در مدارس ثبت آنلاین درخواست کارت سوخت شکوفایی حمل و نقل عمومی پایتخت در سال ۱۴۰۳ ضرورت ورود فوری AFC به پرونده‌های استقلال و پرسپولیس ضرورت تقویت وحدت ملی ضرورت جلوگیری از حرکت خودروهای با پلاک شهرستان در تهران افزایش ۵ درصدی عوارض حفظ و گسترش فضای سبز

0

افزایش تولید جهانی محصولات فولادی

 • کد خبر : 134271
 • 09 آذر 1402 - 11:25
افزایش تولید جهانی محصولات فولادی
با توجه به داده های منتشر شده، میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه اکتبر 2023 حدود 0.6 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران؛ رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده محصولات فولادی توسط انجمن جهانی فولاد نشان می دهد تولید جهانی محصولات فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ به ۱۵۰ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه اکتبر ۲۰۲۳ با افزایش ۰.۶ درصدی نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ همراه بوده است. همچنین باید توجه داشت که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ماه اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۰.۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز یک شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در اکتبر ۲۰۲۳ به ۷.۴ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در اکتبر ۲۰۲۳ حدود  ۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد میزان افزایش تولید محصولات فولادی در این کشورها در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل حدود ۱۲.۹ درصد بوده است.

با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز یکشنبه (۲۶ نوامبر)، ده کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ شامل موارد زیر است:

 • بررسی ها نشان می دهد چین در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷۹.۱ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱.۸ درصد افت داشته است.
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، هند دومین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۱ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ با رشد ۱۵.۱ درصدی همراه بوده است.
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور ژاپن نیز در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۷.۵ میلیون تن بوده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲  افزایش ۲.۶ درصدی را تجربه کرده است.
 • باید توجه داشت که ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۸ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در اکتبر ۲۰۲۳  با افزایش ۳.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور روسیه نیز در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۶.۳ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۳.۴ درصد افزایش داشته است.
 • بررسی ها نشان می دهد ششمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی کشور کره جنوبی است که در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۵.۵ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور نسبت به اکتبر ۲۰۲۲  با افزایش ۶.۵ درصدی همراه بوده است.
 • همچنین به نقل از برخی منابع خبری، آلمان هفتمین کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی است که در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۹ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ کاهش ۸.۸ درصدی را تجربه کرده است.
 • تحلیل گران بازار گزارش دادند کشور ترکیه نیز در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳ میلیون تن محصول فولادی تولید کرد که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۴.۲ درصد رشد داشته است.
 • معامله گران اعلام کردند میزان تولید محصولات فولادی در کشور برزیل نیز در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۲.۶ میلیون تن بوده است که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۲ درصد افت داشته است.
 • باید توجه داشت که کشور ایران دهمین کشور تولید کننده برتر محصولات فولادی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشور در اکتبر ۲۰۲۳ حدود ۳.۱ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که تولید محصولات فولادی در این کشور در اکتبر ۲۰۲۳ با افزایش ۳.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ همراه بوده است.

همچنین تحلیل گران بازار اعلام کردند میزان تولید جهانی محصولات فولادی در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۱.۵۷ میلیارد تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ با افزایش ۰.۲ درصدی همراه بوده است.

به نقل از چندین منبع خبری، مجموع کل تولید محصولات فولادی در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۶۶.۳ میلیون تن رسید. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی در این کشورها در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۳ حدود  ۳.۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

شکل زیر میزان تولید جهانی محصولات فولادی در اکتبر ۲۰۲۳ در ۱۰ کشور برتر تولید کننده محصولات فولادی و میزان تغییرات آن نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

در سال ۲۰۲۲ تولید جهانی محصولات فولادی به ۱.۸۳۱ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۳ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ همراه بوده است. بررسی ها نشان می دهد کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین برای سال ۲۰۲۲ کل تولید محصولات فولادی را به ۸۵.۲ میلیون تن رساندند که حدود ۲۰.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

در این میان معامله گران در روز یک شنبه (۲۶ نوامبر) گزارش دادند اوکراین در سال ۲۰۲۲ تولید محصولات فولادی را ۷۰.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش داد و به ۶.۳ میلیون تن رساند. به این ترتیب کشور اوکراین به دلیل جنگ، به رتبه ۲۵ در رده بندی تولیدکنندگان فولاد جهان سقوط کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghtehran.ir/?p=134271
 • 63 بازدید

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.