خانه / سلامت / خوب بخوابید تا وزنتان کمتر شود

خوب بخوابید تا وزنتان کمتر شود

تاثیر خواب خوب روی کاهش وزن

پژوهشگران دریافتند خواب خوب موجب عادات غذایی سالم تر و در نتیجه حفظ وزن سالم شود.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، بنا بر اعلام محققان دانشگاه کالج لندن کینگ، افرادی که خواب کافی نداشتند و به نوعی مبتلا به بی خوابی بودند، پس از این که  توانستند بهتر بخوابند میل کمتری به مصرف غذاهای شیرین و حاوی قند پیدا کردند.

بر اساس یافته های محققان خواب یکی از فاکتور های سبک زندگی است که می تواند در چاقی تاثیر بگذارد. در این مطالعه به سرپرستی «وندی هال»، ۴۲ فردی که عادت داشتند کمتر از هفت ساعت در شب بخوابند موردمطالعه  قرار گرفتند.

نیمی از شرکت کنندگان در این تحقیق برای داشتن خواب بهتر برای ۴۵ دقیقه تحت مشاوره قرار گرفتند. هدف این مشاوره این بود که مدت خواب این افراد را به مدت یک ساعت و نیم در هر شب افزایش دهند. نیمی دیگر از شرکت کنندگان هیچ مشاوره ای دریافت نکرده و در قالب گروه کنترل بودند.

میزان خواب شبانه تمامی شرکت کنندگان همچنین مدت زمان بیداری قبل خواب شان در رختخواب توسط  سنسور حرکت  ردیابی می شد. خواب و رژیم غذایی این افراد نیز برای یک هفته تحت کنترل بود.نتایج نشان داد ۹ فرد از هر ۱۰ فرد دریافت کننده مشاوره، مدت زمان خواب شان در طول یک هفته، از ۵۲ دقیقه تا حدود یک ساعت و نیم افزایش یافته بود. اما هیچ تغییر قابل ملاحضه ای  در الگوی خواب افراد گروه کنترل رخ نداده بود. پژوهشگران دریافتند افرادی که خواب شان بیشتر شده بود مصرف روزانه مواد قندی افزودنی شان ۱۰ گرم کمتر شده بود .

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بازداشت دومین ضارب توله خرس سواد کوه

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، یکی دیگر از ضاربان توله خرس قهوه ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *