7

طرح ممنوعیت استخدام بستگان اعضای شورای شهر

  • کد خبر : 4275
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ممنوعیت استخدام اقوام اعضای شورای شهر در شهرداری نیازمند طرح جداگانه‌ای از مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری است. به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، افشین حبیب‌زاده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که به بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران اختصاص […]

شورای شهر

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: ممنوعیت استخدام اقوام اعضای شورای شهر در شهرداری نیازمند طرح جداگانه‌ای از مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری است.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، افشین حبیب‌زاده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران که به بررسی اعتراض هیات تطبیق به مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران اختصاص داشت؛

گفت: در زمان بررسی مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران با گنجاندن اعضای شورای شهر به ممنوعیت به کارگیری بستگان در شهرداری مخالفت کردیم که برخی این مخالفت ما را با کلیات طرح عنوان کردند، در حالی‌که قریب به اتفاق اعضای شورا به این طرح رای مثبت داده بودند و ما فقط با گنجاندن ممنوعیت به کارگیری اعضای شورای شهر در شهرداری مخالفت کردیم.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با طرح پیشنهاد حذف ممنوعیت استخدام بستگان اعضای شورای شهر در شهرداری اظهار کرد: علت مخالفت ما با این بخش از محتوا این است که اساسا این طرح مربوط به سازمان مجری یعنی شهرداری است و ما از لحاظ نظارتی ورود کردیم.

حبیب زاده با بیان اینکه در کمیسیون مشترک نیز بحث این بود که این طرح شامل اعضای شورای شهر نشود، گفت: ما هم خواستار ممنوعیت به کارگیری بستگان اعضای شورای شهر در شهرداری هستیم اما معتقدیم این امر باید در طرح جداگانه‌ای مطرح شود.

وی افزود: در بخش هفتم این مصوبه که مربوط به تنبیهات است در ماده ۱۵ آن امده که عدم رعایت مواد این مصوبه در حکم تخلف اداری است

و اگر فردی از بستگان اعضای شورای شهر به استخدام شهرداری درآید، آن عضو مرتکب تخلف شده که با گزارش سازمان بازرسی شهرداری، این تخلف در کمیته تخلف اداری کارکنان شهرداری رسیدگی خواهد شد.

کدام قانون چنین اجازه‌ای را داده که اعضای شورای شهر را به کمیته تخلف اداری کارکنان شهرداری ببرند و به او حکم دهند.

حبیب‌زاده با تاکید بر اینکه طرح مدیریت تعارض منافع در شهرداری اساسا برای اعضای شورای شهر نبوده و گنجاندن اعضای شورای شهر در این طرح هیچ تطبیقی با سایر موارد آن ندارد، گفت: ما هم به جد معتقدیم که اعضای شورای شهر نتوانند بستگان خود را به شهرداری بیاورند اما این امر نیازمند تهیه طرح دیگری است.

با رأی اعضای شورا، آنها به مصوبه خود اصرار کرده و بر این اساس مصوبه برای نهایی شدن به شورای حل اختلاف رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=4275

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی