7

محل های ویژه برای حمایت از دست‌ فروشان/ دست‌فروشان پایبند به قانون خدمات می گیرند

  • کد خبر : 4073
  • ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۰
محل های ویژه برای حمایت از دست‌ فروشان/ دست‌فروشان پایبند به قانون خدمات می گیرند

رییس شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در رابطه با وضعیت دست فروشان پایتخت گفت: شرکت ساماندهی برای رفاه حال شهروندان و حمایت از دستفروشی در چارچوب قانون با ساز و کار استاندارد محل‌هایی را مشخص نموده که در اختیار دست فروشان قرار خواهد داد، البته دست‌فروشانی که خود را پایبند به قانون نمی بینند […]

رییس شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در رابطه با وضعیت دست فروشان پایتخت گفت: شرکت ساماندهی برای رفاه حال شهروندان و حمایت از دستفروشی در چارچوب قانون با ساز و کار استاندارد محل‌هایی را مشخص نموده که در اختیار دست فروشان قرار خواهد داد، البته دست‌فروشانی که خود را پایبند به قانون نمی بینند نباید انتظار حمایتی از شهرداری داشته باشند.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در نشست مشترک با زهرا نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر پیرامون بررسی ساماندهی دستفروشی در تهران اظهار داشت: برخی از دستفروشان با ایجاد سد معبر و راهبندان درپیاده روها موجب مزاحمت برای شهروندان شده وآسایش آنان را سلب می نمایند، که این موضوع مورد گلایه شهروندان میشود و شهرداری با حفظ کرامت انسانی با هدف رفع مزاحمت ها به درخواست شهروندان با دستفروشان خاطی در چارچوب قانون برخورد میکند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران مهندس حمید رضا تحصیلی با بیان اینکه سدمعبر ایجاد شده توسط این دستفروشها تخلف محسوب می شود خاطرنشان کرد: این افراد برای کسب سود موجب بر هم زدن نظم شهری وآسایش شهروندان می شوند .
وی اظهارداشت :شرکت ساماندهی برای رفاه حال شهروندان و حمایت از دستفروشی در چارچوب قانون با ساز و کار استاندارد محلهایی را مشخص نموده که در اختیار دست فروشان قرار خواهد داد.
وی اظهارداشت :شرکت ساماندهی به کلیه دستفروشانی که با این شرکت همکاری دارند و در محلهای مشخص ومورد نظر فعالیت کنند خدمات ارایه می دهد البته دستفروشانی که خود را پایبند به قانون نمی بینند نباید انتظار حمایتی از شهرداری داشته باشند.
تحصیلی با اشاره به اینکه باید مانع افزایش گستره دستفروشان در شهر تهران و حضور روز افزون مراجعه آنها از حاشیه های شهر به داخل تهران شویم اظهار داشت: در صورت ممانعت نکردن ازحضور دستفروشانی که باعث سدمعبر در سطح شهر می شوند شاهد افزایش این پدیده به عنوان یک معضل بزرگ در سطح شهر خواهیم بود که علاوه بر برهم زدن ظاهر شهر، سبب اسیب های اجتماعی نیز در سطح شهر خواهد شد.
وی با بیان اینکه راه اندازی روز و شب بازارها جهت استقرار دستفروشان در دستور کار شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران قرار دارد، افزود: در أین راستا مکان ها وساعات مشخصی رابرأی فعالیت دستفروشان در محلها ی مشخص در هر منطقه در نظر گرفته ایم که به دستفروشان مستقر در این مکانها خدمات ارایه خواهیم داد.
زهرا نژاد بهرام ،رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران نیز در این نشست با اشاره به اینکه مشاغل قدیمی درتهران جمع آوری و مشاغل جدید در قالب دستفروشی در شهر تهران فعال شده اند، گفت: در حال حاضر علاوه بر پوشاک مواد غذائی و…حتی شاهد فروش بنزین در خیابان ها هستیم به همین منظور شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران باید با توجه به مصوبات قانونی در راستای ساماندهی اینگونه فعالیت ها اقداماتی انجام دهد.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه رفتار سلبی برای ساماندهی دستفروشان مناسب نیست، افزود: به منظور ساماندهی دستفروشان باید راه حل های متعددی همچون راه اندازی شب بازارها در نظر گرفته شود اگرچه این تنها راه حل موجود نیست.
وی با اشاره به راه اندازی روز و شب بازارها در هر محله از شهر تهران، تصریح کرد: در راستای ساماندهی دستفروشان می توانیم برای هر محله ماهانه یک بازار در نظر بگیریم.
نژاد بهرام ادامه داد: در مکان هایی که امکان حضور دستفروشان در برخی از ساعات روز وجود ندارد می توان با تعیین زمان های مشخص امکان کسب درآمد را برای دستفروشان فراهم کرد.
رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران اضافه کرد: خواستار اجرای طرح شب بازارها به صورت پایلوت در یک منطقه از شهر تهران هستیم، با شناسایی دستفروشان و استقرار آنها در قالب روز و شب بازار می توان کنترل و نظارت آنها در شهر تهران را افزایش داد.
وی تاکید کرد: حضور دستفروشان در شب علاوه بر اشتغال زایی می تواند موجب ایجاد امنیت در محلات شهر تهران شود.
وی ادامه داد: دستفروشی درهیچ کجای دنیا جرم وتخلف نیست به همین منظور ما نیز باید با برنامه ریزی مناسب وبه کارگیری رَآه حلهای مختلف زمینه فعالیت انها رافراهم سازیم.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=4073

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی