پایگاه خبری افق تهران

کاهش شدید مسافران مترو و اتوبوس

مرگ های تصادفی در مترو

با اعلام سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، تعداد مسافران مترو و اتوبوس نسبت به اسفند ماه سال گذشته بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درخصوص آمار کاهش مسافر در مترو و اتوبوسرانی، بیان کرد: در نسبت به تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۸ تعداد مسافران مترو و اتوبوس ۸۰ درصد کاهش یافته است البته در صورتی که با اسفند ماه سال گذشته مقایسه کنیم، تعداد مسافر بیش از ۹۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: شیوع کرونا و کاهش مسافران حمل و نقل عمومی، منجر به کاهش درآمد هم شده است که همین کاهش درآمد حمل و نقل عمومی به چالشی بزرگ برای ما تبدیل شده است، اگرچه این موضوع را در  مکاتبات با دولت مطرح کردیم اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم.

وی تصریح کرد: شیوع کرونا در پایتخت فشار زیادی را شهرداری وارد کرده است، شهرداری باید از منابع خود، نیازهای بهداشتی اصلی مثل مواد ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش و … را تهیه کند که این اقدام تا کنون به تنهایی و بدون کمکی صورت گرفته است.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: ملزومات بهداشتی از طریق منابع مالی شرکت واحد اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی تامین می‌شود و در اختیار کارکنان آنها قرار می‌گیرد؛ دولت هیچ کمکی تاکنون در این خصوص انجام نداده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *