پایگاه خبری افق تهران

تصمیمات سخت گیرانه دولت برای موج دوم سفرها

روحانی

رئیس جمهور اعلام کرد: تصمیمات سختگیرانه ای را برای مسافرت های موج دوم در نظر گرفتیم زیرا جان مردم برای ما اهمیت زیادی دارد.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران،  رئیس جمهور در جلسه صبح امروز هیئت دولت بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه درمان و مراجعه مردم به پزشکان و غربالگری صورت گرفته و امروز در حال شناسایی بیمارانی که نیازمند مراقبت بیشتر هستند و افرادی که باید در بخش های مراقبت ویژه  بیمارستان باشند، هستیم، غربالگری کمک زیادی به ما می کند.

روحانی در ادامه افزود: تا امروز دچار کمبود در بخش تخت و پرستار و پزشک نبودیم و در بخش مراقبت های ویژه تخت اضافی وجود دارد، در مشهد که نگرانی وجود داشت، مشخص شد شصت درصد تخت های بیمارستانی و سی درصد تخت های مخصوص مراقبت های ویژه خالی هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم عزیز ما بدانند رویکرد اولیه ما این بوده که هر کشوری قصد کمک دارد آن را دریافت می کنیم، برخی کشورها کمک هایی انجام دادند که وارد کشور شد، ما هم در صورتی که کشوری کمک خواست، در حد توان کمک می کنیم .

روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: در وزارت خارجه تلاش خوبی برای هدایت افکار عمومی انجام شد که مهم ترین آن نه گفتن به تحریم در شرایط کنونی بود، این بحث در شورای امنیت نیز مطرح شد که در شرایط کرونایی همه تحریم ها برداشته شود، من در تماس با یکی از کشورهای عضو غیر دائم شوای امنیت تلفنی متوجه شدم طرح آن آمده است که مسئله تحریم ها در شورای امنیت مطرح شود ضمن این که تلاش می کنیم پول های بلوکه شده را آزاد کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اتخاذ تصمیمات سختگیرانه برای مسافرت های موج دوم اظهار داشت: جان مردم برای ما اهمیت زیادی دارد و ما موج اول بیماری را سپری کردیم اما احتمال دارد موج جدیدی را در پیش داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *