پایگاه خبری افق تهران

درخواست سازمان ملل برای تعدیل تحریم های ایران

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل بیان کرد: در این مقطع بحرانی، تحریم های اعمال شده در بخش های مختلف به دلیل بهداشت عمومی و حمایت از حقوق و جان میلیون‌ها نفر باید کاهش یافته با به حالت تعلیق درآید.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد معتقد است که با توجه به تاثیر تحریم ها بر بهداشت و حقوق بشر کشورهایی که با شیوع ویروس کرونا رویرو هستند، این تحریم ها باید به سرعت مورد بازنگری قرار گیرند.

وی افزود: ضروری است از فروپاشی سیستم های بهداشتی تمامی کشورها جلوگیری شود زیرا می تواند اثری مخرب داشته باشد: “در این مقطع بحرانی، تحریم های اعمال شده در بخش های مختلف به دلایل بهداشت عمومی و حمایت از حقوق و جان میلیون‌ها نفر باید کاهش یافته با به حالت تعلیق درآید.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل تصریح کرد: گزارش‌های حقوق بشری حاکی از تاثیر این تحریم‌ها بر دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی مانند دستگاه‌های تنفس مصنوعی و تجهیزات محافظتی برای کارمندان بخش بهداشت است.

وی خاطر نشان کرد: طبق بیانیه سازمان ملل از زمان اعلام این بیماری بیش از ۵۰ مددیار پزشکی در ایران جان خود را از دست دادند، نظام های بهداشتی  اغلب کشورهای مورد تحریم مانند کوبا، ونزوئلا ضعیف است، مردم این کشور نباید تاوان سیاست هایی که تحریم ها را هدف می گیرد را پس دهند، و برای زمان طولانی وضعیتی لغزنده را سپری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *