پایگاه خبری افق تهران

المپیک به سال آینده موکول می شود؟

المپیک 2020

با اعلام عضو کمیته بین‌المللی المپیک، به احتمال فراوان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به سال آینده موکول خواهد شد.

به گزارش سرویس ورزشی افق تهران، برخی منابع خبری به نقل از «دیک پاوند» عضو کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کردند به دلیل شیوع ویروس کرونا بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو یک سال به تعویق خواهد افتاد.

پاوند در ادامه افزود: طبق اطلاعات کمیته بین‌المللی المپیک، تصمیم بر تعویق مسابقات است اما جزئیات این تصمیم هنوز مشخص نیست، اما بدیهی است که بازی‌ها در ۲۴ ژوئیه آغاز نمی شود، به احتمال فراوان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به سال آینده موکول و در ۴ هفته آینده در خصوص جزئیات این تصمیم تصمیم‌گیری خواهد شد.

روز یکشنبه در جلسه فوق‌العاده هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک که به شکل ویدیو کنفرانس بود، سناریوهای مختلفی در خصوص برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مطرح شد.

کانادا و استرالیا از حضور در المپیک کناره گیری کردند و فدراسیون جهانی دوومیدانی و کمیته ملی المپیک برزیل نیز درخواست تعویق بازی‌ها رامطرح کردند.

«توماس باخ» رییس کمیته بین‌المللی المپیک در نامه‌ای خطاب به ورزشکاران ضمن ابراز همدردی از وضعیت فعلی و مشکلات تمرینی بسیاری از کشورها، اظهار کرد: ما شرایط را کاملا درک می‌کنیم، در برخی کشورها پیشرفت های خوبی در خصوص کنترل ویروس کرونا انجام شده ام در برخی مناطق این بیماری شیوع بیشتری داشته است.

وی تصریح کرد: ژاپن برای برگزاری المپیک آمادگی کامل را دارد و تدابیر بهداشتی و پزشکی را مد نظر قرار داده است، بنابراین ما روش های مختلف را برای بازی‌های المپیک توکیو بررسی خواهیم کرد، اما لغو بازی‌های توکیو در برنامه ما قرار ندارد زیرا لغو بازی‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد تصمیم نهایی را تا یک ماه آینده اعلام می کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *