6

گزارشی از بازار طلا و ارز امروز پایتخت؛ مقاومت سکه در مقابل کاهش قیمت دلار

  • کد خبر : 2734
  • ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰:۰۳

روز گذشته بازار طلا و ارز با ریزش قیمت‌ها همراه شد و روند کاهش قیمت تا شب نیز ادامه داشت. امروز نیز کاهش نرخ‌ها با شیب کندتر نسبت به دیروز تداوم یافت. به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، بازار طلا و ارز پایتخت در ادامه روند کاهشی خود که در دو روز ابتدای هفته جریان […]


روز گذشته بازار طلا و ارز با ریزش قیمت‌ها همراه شد و روند کاهش قیمت تا شب نیز ادامه داشت. امروز نیز کاهش نرخ‌ها با شیب کندتر نسبت به دیروز تداوم یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، بازار طلا و ارز پایتخت در ادامه روند کاهشی خود که در دو روز ابتدای هفته جریان یافت، دیروز به اوج خود رسید و با شیب بیشتری در مدار نزولی حرکت کرد و نرخ‌ها مرزهای مقاومتی برای ریزش قیمت‌ها را شکستند. صبح امروز نیز نرخ‌های بازگشایی ارزهای رایج نزولی بودند اما تفاوت چندانی با نرخ‌های ثبت شده در پایان روز گذشته نداشتند اما در ادامه روز نرخ‌ها دوباره وارد مدار نزولی شدند. از سوی دیگر در بازار طلا و سکه شاهد مقاومت نرخ‌ها در برابر ریزش‌ها در بازار ارز بودیم و طلا و سکه با ثبات نسبی قیمت همراه بودند.

سکه بهار آزادی (طرح قدیم) روز گذشته روی مرز ۴٫۵ میلیونی ثبت شد و صبح امروز در تلاش برای اصلاح قیمتی در تناسب با بازار ارز ابتدا به ۴٫۴ میلیون تومان و سپس به ۴٫۱ میلیون تومان رسید.

سکه امامی (طرح جدید) نیز روز گذشته نرخ ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان را به ثبت رساند و صبح امروز کار خود را با نرخ ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان آغاز کرد و در ادامه روز نیز روی همین نرخ باقی ماند.

نیم‌سکه امروز به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ربع سکه به ۱ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان رسید.

به این ترتیب امروز سکه بهار آزادی (طرح قدیم) تا ۹٫۷۵ درصد کاهش یافت و سکه امامی (طرح جدید) تا ۳٫۲۷ درصد کاهش را نسبت به نرخ ثبت شده برای روز گذشته تجربه کرده است.

قیمت سکه (تومان)

 

بهار آزادی (طرح قدیم)

امامی (طرح جدید)

 

روز گذشته

امروز

روز گذشته

امروز

 

۴٫۵۰۱٫۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۴٫۵۷۰٫۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۴٫۴۰۱٫۰۰۰

۴٫۱۰۱٫۰۰۰

۴٫۴۲۵٫۰۰۰

۴٫۴۲۵٫۰۰۰

 

میزان تغییرات (تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۳۰۰٫۰۰۰

۴۰۰٫۰۰۰

۰٫۰۰۰

۱۴۵٫۰۰۰

انس طلا در بازار جهانی که روز گذشته ریزش کرده بود، امروز به حدود ۱۱۹۴ دلار بازگشت.

مثقال طلا در بازار داخلی روز گذشته نرخ ۱ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان را به ثبت رساند. و امروز عددی برای مثقال طلای آب شده به ثبت نرسیده است. بنابراین امروز نیز گرم طلای آب شده در حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

امروز همچنین گرم طلای ۱۸عیار حدود ۴۲۶ هزار تومان و گرم طلای ۲۴ عیار تا زیر ۵۶۸ هزار تومان باقی ماند.

قیمت طلا در بازار داخلی (تومان)

 

مثقال

گرم

 

روز گذشته

امروز

روز گذشته

امروز

 

۱٫۸۴۵٫۰۰۰

بالاترین

پایین‌ترین

۴۰۰٫۳۵۰

بالاترین

پایین‌ترین

 

۱٫۸۴۵٫۰۰۰

۱٫۸۴۵٫۰۰۰

۴۰۰٫۳۵۰

۴۰۰٫۳۵۰

 

میزان تغییرات (برای هر مثقال به تومان)

 

بیشترین مقدار نوسان روز

بیشترین تغییر نسبت به روز قبل

 

۰٫۰۰۰

۰٫۰۰۰

 

بازار ارز روز گذشته با ریزش بی‌سابقه نرخ‌ها مواجه شد به طوری‌که دلار از کانال ۱۷ هزار تومان به کانال ۱۳ هزار تومان بازگشت. این روند کاهشی امروز با شیب کمتر ادامه یافت. صبح امروز نرخ ها افزایش یافت و به نزدیکی ۱۵ هزار تومان نیز رسید اما با نزدیک شدن به ساعات میانی روز ریزش مجدد خود را آغاز کرد و تا مرز ۱۲ هزار تومان پایین آمد. اگرچه پس از آن دوباره به کانال ۱۳ هزار تومان بازگشت.

دلار در بازار آزاد در انتهای روز گذشته با نرخ حدودی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان بسته شد و امروز در ساعات منتهی به ظهر به ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان نیز رسید. در معاملات پس از ظهر اما نرخ دلار دوباره صعودی شد و تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان رشد کرد.

یورو نیز دیروز با نرخ حدودی ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شد. امروز صبح به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و ظهر به ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. در لحظه تنظیم گزارش اما بورو در حدود ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود.

پوند انگلیس نیز دیروز با نرخ ۱۹ هزار و ۸۵۰ تومان ثبت شد. و امروز ظهر تا ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان نیز کاهش یافت اما در لحظه تنظیم گزارش حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

بنابراین نرخ ارزهای رایج امروز به‌طور میانگین حداکثر تا ۲۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کردند. با احتساب نرخ‌ها در لحظه تنظیم گزارش این ریزش قیمت در حدود ۲۰ درصد نسبت به نرخ‌های ثبت شده دیروز بوده است.

عنوان

روز گذشته

قیمت  امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار در بازار آزاد

۱۳٫۵۰۰

۱۴٫۹۵۰

۱۲٫۲۰۰

یورو

۱۷٫۶۲۰

۱۷٫۵۰۰

۱۳٫۹۵۰

پوند انگلیس

۱۹٫۸۵۰

۱۹٫۷۲۰

۱۵٫۸۰۰

درهم امارات

۴٫۱۵۰

۴٫۱۳۰

۳٫۳۱۰

دینار کویت

۵۰٫۴۲۵

۵۰٫۱۶۰

۴۰٫۱۸۰

فرانک سوئیس

۱۵٫۴۸۰

۱۵٫۴۳۰

۱۲٫۳۵۰

لیر ترکیه

۲٫۵۶۵

۲٫۵۴۰

۲٫۰۳۰

یوان چین

۲٫۲۱۵

۲٫۲۱۰

۱٫۷۷۰

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=2734

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی