پایگاه خبری افق تهران

چرا برق مناطقی از تهران قطع است؟

به گفته سخنگوی صنعت برق کشور، پایداری شبکه برق در کشور تعدادی از نیروگاه‌ها را با مشکل تامین سوخت روبرو کرده که همین مسئله منجر به قطع پراکنده برق مناطقی از تهران شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، مصطفی رجبی، سخنگوی صنعت برق بیان کرد: افزایش مصرف گاز در کشور موجب شده برخی از نیروگاه‌ها با مشکل تامین سوخت روبرو شوند، با توجه به برودت و سرمای هوا و افزایش مصرف گاز در کشور متاسفانه تعدادی از نیروگاه‌هایی که از گاز به عنوان سوخت استفاده می کننددر تامین سوخت با چالش روبرو شدند.

سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: با محدودیت های زیاد برای تامین سوخت نیروگاه مواجه هستیم و علت آن را هم می توان مصرف بالای گاز در کشور عنوان کرد، مصرف گاز در کشور به رقم بی سابقه ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

 رجبی مشهدی افزود: پایداری شبکه برق در کشور تعدادی از نیروگاه‌ها را با مشکل تامین سوخت روبرو کرده که همین مسئله منجر به قطع پراکنده برق مناطقی از تهران شده است.

سخنگوی صنعت برق کشور در پایان تصریح کرد: این قطعی در مناطقی از پایتخت هم اتفاق افتاده علاوه بر آن در برخی از استان‌های شمالی کشور مانند گیلان، مازندران، خراسان، سمنان و آذربایجان با خاموشی مواجه هستیم که امیدواریم این کمبود گاز با کاهش مصرف هموطنان در سراسر کشور جبران شود و نیروگاه‌ها فعال شوند، در صورت صرفه جویی تنها ۱۰ درصد از مصرف گاز خانگی تا حد زیادی مشکل برطرف می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *