خانه / شورای شهر / تذکر سالاری در خصوص شهرفروشی

تذکر سالاری در خصوص شهرفروشی

بازگشایی میدان مشق؛ مشق بازگرداندن فضاهای شهر به مردم

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: تهاتر فروش املاک است و شهرداری باید حتما با نظر شورا این تصمیمات را اتخاذ کند، تهاتر یا فروش املاک باید با موافقت اعضای شورا و مصلحت شهر و شهرداری انجام شود.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، محمد سالاری، عضو شورای شهر تهران در تذکر خود در یکصد و نود و هشتمین صحن شورای شهر بیان کرد: در خصوص نحوه برخورد با بساط گستران و دستفروشان انتقاداتی مطرح کردم، با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و فرا رسیدن نوروز قشر متوسط و ضعیف جامعه در شهرهایی مثل تهران با چالش هایی روبرو هستند که این افراد زندگی و تأمین معاش خود را به وسیله بساط‌گستری تامین می کنند

عضو شورای شهر تهران افزود: شهرداری باید برای این افراد تسهیلاتی را فراهم کند و از برخوردهای سلبی دوری کند، گزارشاتی به دست ما رسیده که شهرداری با دستفروشان برخوردهای قهری و غضبی انجام داده است، درخواست من از هیأت رئیسه شورای شهر این است که به شهرداری و شخص آقای حناچی این مسئله را تذکر دهند زیرا باید اقدام مؤثری در این جهت انجام داد.

سالاری در خصوص تهاتر املاک شهرداری نیز اظهار داشت: شهردار تهران همچنان در مورد این موضوع شفاف‌سازی انجام نداده است، چیزی که می دانم این است که ساختمان بالای پارک‌شهر یا همان مؤسسه اطلاعات در حال تهاتر با ساختمان دیگری است که ما از این مسئله و اقدام شهرداری با نهاد دیگری بی خبر هستیم.

سالاری عنوان کرد: تهاتر فروش املاک است و شهرداری باید حتما با نظر شورا این تصمیمات را بگیرد و تهاتر یا فروش املاک با موافقت اعضای شورا و مصلحت شهر و شهرداری انجام شود.

این عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد:‌ ضمن این که ساختمان‌هایی که با املاک شهرداری تهاتر شده کیفیت مناسبی نداشته و  بهتر است بدانیم این از اختیارات شورای شهر است که از امور فروش و تهاتر املاک با خبر شود.

سالاری در پایان تصریح کرد: شهرداری باید مانع فروش املاک، اراضی و بهره‌برداری غیر اصولی شود با وجود این که اقدامات خوی در اوایل فعالیت شورای پنجم صورت گرفت و بسیاری از املاک بازپس‌گیری شد اما در حال حاضر هم حناچی باید در خصوص این تصمیمات شفاف‌سازی کند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

واکسن سل برای درمان کرونا

استفاده از واکسن سل برای درمان کرونا !!!

محققان معتقدند واکسن (BCG) که برای درمان بیماری سل استفاده می‌شود، می‌تواند در کاهش عفونت‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *