خانه / اقتصادی / قیمت پیاز کاهش می یابد؟

قیمت پیاز کاهش می یابد؟

قیمت پیاز

نائب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران بیان کرد: در هفته های اخیر نوساناتی در قیمت پیاز به دلیل کمبود عرضه در بازار به وجود آمده که پیش بینی می شود با عرضه فراوان محصول از مناطق جنوبی، بازار ظرف کمتر از ۱ ماه به تعادل برسد.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، مجتبی شادلو، نایب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران در خصوص دلایل گرانی پیاز در بازار، بیان کرد: هرسال قیمت برخی محصولات مانند پیاز، گوجه فرنگی و سیب‌زمینی با نوساناتی در بازار مواجه می‌شود که دلیل اصلی آن کمبود یا مازاد تولید است.

شادلو در ادامه بیان کرد: بهای تمام شده تولید در برخی مواقع به تولید کننده نخواهد رسید که تولید کننده با تکرار مداوم این امر دیگر نمی تواند تولید خود را ادامه دهد و درنهایت کمبود محصول و افزایش قیمت در بازار رخ خواهد داد.

نایب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران تاکید کرد: زمانی که قیمت فروش محصولات هزینه‌های تولید را پوشش نمی دهد، مقامات دولتی با اتخاذ تدابیر مختلف باید اقدامی انجام دهند که تولید کننده قادر به ادامه تولید باشد در غیر این صورت نوسان قیمت در بازار اتفاق خواهد افتاد.

شادلو تصریح کرد: دولت در زمان هایی که قیمت محصولات از هزینه‌های تولید پایین تر است برای توزیع در پادگان‌ها، مدارس و افراد تحت پوشش کمیته امداد، به خرید محصول از تولید کنندگان اقدام خواهد کرد تا ثبات تولید حفظ شود.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: کشاورزان پیاز ها را جمع آوری و به سردخانه‌ها منتقل کردند، در شرایط فعلی کمبود پیاز سر زمین باعث شده تا قیمت محصول در بازار با نوسان مواجه شود که با توزیع پیاز نو از نوار جنوبی مانند مناطق جیرفت و کهنوج در هفته‌های آتی بازار به آرامش رسیده و جای هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

 نائب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران در پایان عنوان کرد: تا زمانی که شرایط به گونه ای پیش نرود که تولید کننده از بازار شفاف مطمئن شود، التهاب قیمت در بازار ادامه دار خواهد بود اما در هفته های اخیرنوساناتی در قیمت پیاز  به دلیل کمبود عرضه در بازار به وجود آمده که پیش بینی می شود با عرضه فراوان محصول از مناطق جنوبی، بازار ظرف کمتر از ۱ ماه به تعادل برسد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

واکسن سل برای درمان کرونا

استفاده از واکسن سل برای درمان کرونا !!!

محققان معتقدند واکسن (BCG) که برای درمان بیماری سل استفاده می‌شود، می‌تواند در کاهش عفونت‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *