خانه / اقتصادی / تا پایان بهمن در مصرف گاز صرفه جویی کنید

تا پایان بهمن در مصرف گاز صرفه جویی کنید

بارش برف

در صورتی که مصرف گاز بخش خانگی بیش از این افزایش پیدا کند، بدون تردید نیروگاه‌های کشور با مشکل تأمین برق روبرو می شوند از این رو لازم است که صرفه‌جویی حداقل ۱۰ درصدی در مصرف گاز و برق تا پایان بهمن ماه استمرار یابد.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: در روزهای اخیر قطع برق برخی از واحدهای پتروشیمی منطقه ویژه ماهشهر مربوط به شبکه سراسری برق کشور نبوده و چنانچه مشکل یا اختلالی وجود داشته، به تأسیسات داخلی این پتروشیمی‌ها مرتبط بوده است.

سخنگوی صنعت برق کشور افزود: در حال حاضر شبکه سراسری برق در کل کشور بدون مشکل به کار برق‌رسانی به بخش های خانگی، صنعتی و …مشغول است، برای این که بتوانیم فصول سرد سال  را بدون هیچ مشکلی  سپری کنیم لازم است تا پایان بهمن ماه حداقل ده درصد صرفه جویی و مدیریت مصرف گاز و برق در دستور کار مردم عزیزمان قرار گیرد.

در مجموع، میانگین دمای هوای کشور هم در هفته جاری و هم در هفته آتی، حاکی از سرمای سراسری در اغلب نقاط کشوراست و مصرف بالای گاز طبیعی به عنوان مهمترین سوخت گرمایشی منازل مسکونی در ایران در چنین مواقعی بدیهی است.

گفتنی است  در صورتی که مصرف گاز بخش خانگی بیش از این افزایش پیدا کند، بدون تردید نیروگاه‌های کشور با مشکل تأمین برق روبرو می شوند از این رو لازم است که صرفه‌جویی حداقل ۱۰ درصدی در مصرف گاز و برق تا پایان بهمن ماه استمرار یابد و در صورتی که اگر هر نفر یک لامپ اضافه را خاموش و با پوشیدن لباس مناسب، دمای وسایل گرمایشی منزل خود را در سطح دمای رفاه (۱۸ تا ۲۲ درجه) نگه دارد، مشکلی در تأمین گاز و برق ایجاد نخواهد داشت.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بهرام نژاد

ستاد کرونا مقابله با این بیماری را جدی نگرفته است

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: در صورتی که ستاد کرونا جدیتی در مقابله با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *