خانه / اقتصادی / بانک ها حق دریافت پول برای فعال سازی رمز پویا را ندارند

بانک ها حق دریافت پول برای فعال سازی رمز پویا را ندارند

فعال سازی رمز پویا

بر اساس ابلاغیه‌های مکرر بانک مرکزی، بانک‌ها و اپراتورها، حق دریافت مبلغ از مشتریان برای فعال سازی رمز پویا را ندارند.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، مسعود خاتونی، یکی از مقامات بانکی تأکید کرد: هیچ مبلغی بابت پیامک‌های رمز دوم پویا نباید از حساب مشتریان نظام بانکی کاسته شود، بر اساس ابلاغیه‌های مکرر بانک مرکزی، بانک‌ها و اپراتورها، حق دریافت مبلغ از مشتریان برای فعال سازی رمز پویا را ندارند.

وی افزود: نصب اپلیکیشن، ussd و پیامک از روش‌هایی هستند که مشتریان نظام بانکی باید به وسیله آنها  رمز پویا را دریافت کنند که در هر سه گزینه، مبلغی از مشتری نظام بانکی کسر نخواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: حتی اپراتورها هم حق ندارند مبلغ مرتبط با ارسال و دریافت پیامک‌های حاوی رمزهای یکبار مصرف را از مشتریان نظام بانکی کسر کنند و در صورت وقوع مطابق با بخش نامه‌های بانک مرکزی غیرقانونی است.

وی خاطر نشان کرد: تمام هزینه پیامک‌ها باید توسط بانک پرداخت شود و پیامکی هم که بانک برای مشتری می فرستد هیچ هزینه مالی به دارندگان کارت‌های بانکی تحمیل نخواهد داشت.

خاتونی گفت: در صورتی که یک مشتری برای درخواست رمز یک بار مصرف با کسر مبلغ از شارژ سیم کارت خود روبرو شده است، بدون شک به دلیل ایجاد یک مشکل در سیستم‌های بانک است که بانک‌ها باید بلافاصله تنظیمات مورد نظر را در سیستم‌های خود انجام دهند.

 این مقام مسئول اعتقاد دارد، بانک‌ها باید به صورت رایگان رمز یکبار مصرف را به مشتریان ارائه دهند و حق دریافت هیچ هزینه‌ای را ندارند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

علیرضا بیرانوند محبوب ترین چهره سال 97 شد

بیرانوند نیمکت نشین می شود؟

با توجه به عملکرد نسبتا ضعیف بیرانوند در بازی با الدحیل و همچنین دربی پایتخت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *