خانه / اجتماعی / عربستان شرط ورودی جدا برای رستوران ها را هم لغو کرد

عربستان شرط ورودی جدا برای رستوران ها را هم لغو کرد

مقامات عربستانی در اقدامی جدید برای اجرای اصلاحات در این کشور، شرط ورودی‌های جداگانه برای خانواده‌ها و مجردها در رستوران‌های این کشور را لغو کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، در اقدامی جدید از سوی مقامات عربستانی برای اجرای اصلاحات در این کشور، شرط ورودی‌های جداگانه برای خانواده‌ها و مجردها در رستوران‌های این کشور لغو شد.

پیش از این تمام رستوران‌های عربستان موظف بودند ورودی را برای بانوان و خانواده‌ها و ورودی دیگری را به آقایان مجرد و تنها در نظر بگیرند، روز یکشنبه وزارت امور شهری و روستایی این کشور اعلام کرد، به منظور تسهیل الزامات شهری برای فعالیت‌های رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها، شرط احختصاص ورودی‌های اختصاصی برای خانواده‌ها و مجردها برداشته شد.

سالیان سال اجتماع مردان و زنان در اماکن عمومی عربستان به دلیل شرایط و قوانین سخت اجتماعی که چهره‌های مذهبی و هیات امر به معرف و نهی از منکر این کشور اعمال می‌ کردند، ممنوع بود، اما محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور تا حد زیادی با بازداشت مخالفان خود با این قوانین مقابله کرده و شروط سخت گیرانه دیگر مانند ممنوعیت رانندگی برای زنان و یا حضور در تفریحات عمومی را حذف کرد.

در پیام سخنگوی وزارت امور شهری و روستایی عربستان مشخص نشد که آیا شرط تفکیک زنان و مردان در محل سرو غذا در رستوران‌ها نیز برداشته شده است یا نه، به نظر می رسد قوانین جدید اجباری نیستند و هر رستورانی در صورت تمایل می‌تواند همچنان ورودی‌های خود برای مجردها و خانواده‌ها را جداگانه درنظر بگیرد.

عربستان تغییراتی را در خصوص  دیگر موسسه‌های عمومی مانند مدارس و بیمارستان‌ها اعلام نکرد و به احتمال زیاد روند تفکیک جنسیتی در این مکان‌ها ادامه دار خواهد بود.

ضمن این که کشور عربستان تلاش می کند از شرط قیمومیت مردان بر زنان که آنها را وادار می کند در تصمیمات مهم موافقت سرپرست‌شان را کسب کنند کاهش دهد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

مصدومان پرسپولیس به ردبی می رسند

پرسپولیس درامارات میزبان التعاون خواهدبود؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص کشور مدنظر پرسپولیس برای میزبانی از تیم التعاون عربستان نیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *