خانه / سیاسی / خیز عارف و جلیلی برای انتخابات ریاست جمهوری!!!

خیز عارف و جلیلی برای انتخابات ریاست جمهوری!!!

عارف

صادق زیبا کلام بیان کرد: من احساس می کنم آقای جلیلی و آقای عارف قصد دارند خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده کنند.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، صادق زیباکلام بیان کرد: من تصور می‌کنم آقای جلیلی و هم آقای عارف قصد دارند خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ آماده کنند، محمدرضا عارف که در راس فراکسیون امید و شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان است، قصد دارد وجهه خود را نزد مردم را برای انتخابات ریاست جمهوری  حفظ کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه بیان کرد: آقای عارف شاید از طریق دیگری نیز نگران اعتبار خود باشد. شاید این نگرانی به حق باشد به دلیل این که زمانی ایشان با آن رای سنگین ۱.۵میلیونی از تهران به مجلس رسید، برای اعتبار و وجهه ایشان خوب نبود که در این دوره از انتخابات تهران حتی ۱۰۰هزار رای هم به دست نیاورند و به‌نظر تصمیم معقولی گرفتند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به حضور سعید جلیلی در آینده سیاسی ایران بیان کرد: از ابتدا  فعالیت های آقای جلیلی نیز با آن مسئله دولت در سایه و فعالیت‌های تبلیغاتی نشان‌ می داد که ایشان چشم به موقعیتی فراتر ازصندلی های مجلس بستند، در صورتی که اصول گراها یک لیست ارائه دهند برای اصلاح‌طلبان بهتر است.

عباس عبدی نیز در این خصوص بیان کرد: رقابت اصلی میان اصلاح طلبان و اصول گراها نیست، رقابت این دو گروه  مانند رقابت استقلال و پرسپولیس است که در صورت باخت تیمشان هم طرف تیم مقابل نمی‌روند، حتی در صورت ریزش طرفداران اصلی آنان هم چندان به سمت گروه مخالف نمی روند اما یک بخش خاکستری وجود دارد که احتمال دارد به هر دو جناح رأی دهند.

وی تصریح کرد: رقیب اصلاح طلبان، اصولگراها نیستند، مردم رقیب اصلاح طلبان هستند که در حال حاضر اصلاح طلبان باید به سمت جذب مردم بروند و در صورتی هم که موفق نشدند بدون شک یک رای در نقطه مقابل اصولگراها می آورند و به مجلس می روند، در اصل  اتفاق خاصی برای اصولگرایان نخواهد افتاد.

این تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در پایان خاطر نشان کرد:  اصولگراها یک لیست یا ۱۰ لیست داشته باشند  خیلی به اصلاح طلبان ارتباط ندارد، اگر اصولگراها یک لیست ارائه دهند برای اصلاح طلبان بهتر می شود زیرا بین دو جناح رقابت شکل می گیرد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

خطبه های امروز نماز جمعه

خطاب رهبر معظم انقلاب به فریب خوردگان شعار “نه غزه نه لبنان”

رهبر معظم انقلاب در خطبه های امروز نماز جمعه بیان کرد: آن چند صد نفری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *