خانه / سیاسی / ایران و آمریکا به صلح نزدیک می شوند!!!

ایران و آمریکا به صلح نزدیک می شوند!!!

با اعلام روزنامه های ژاپنی، آمریکا موافق طرح توکیو برای سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این کشور است، رئیس جمهور ایران قصد دارد از بن بست ایجاد شده در خصوص توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ خارج شود.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، روزنامه ژاپن تایمز اعلام کرد: آمریکا موافق طرح توکیو برای سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این کشور است، رئیس جمهور ایران قصد دارد از بن بست ایجاد شده در خصوص توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ خارج شود.

 یک مقام ارشد آمریکایی به دولت ژاپن اعلام کرده است که واشنگتن از توکیو درخواست کرده که نتیجه دیدار روحانی با نخست وزیر این کشور را به مقامات آمریکایی اطلاع دهد، بر اساس اعلام این منابع دیدار روحانی و شیمیزو آبه در روز ۲۰ دسامبر ۲۹ آذر برنامه ریزی شده است.

روزنامه ژاپنی در ادامه تصریح کرد: آبه شینزو که یکی از رهبران نزدیک به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکادر ماه ژوئن با سفر به ایران قصد داشت تا برای رفع تنش های میان تهران و واشنگتن میانجی گری کند.

 منابع دیپلماتیک گزارش دادند، نخست وزیر ژاپن به احتمال زیاد در این دیدار از ایران درخواست کند تا به برجام پایبند بماند، تهران در ماههای گذشته به صورت تدریجی برخی تعهدات خود در برجام را در واکنش به عدم اجرای تعهدات کشورهای اروپایی کاهش داده است.

«عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران به تازگی در مصاحبه با شبکه «ان اچ کی» ژاپن در ویناعلام کرد: امیدوارم دیدار احتمالی اواخر ماه جاری رئیس‌جمهور ایران با نخست وزیر ژاپن موجب تقویت روابط اقتصادی دو کشورشود، مقدمات سفر رئیس‌جمهور به ژاپن در حال انجام است تا تاریخ دقیقی برای این گفتگو ها مشخص شود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

خطبه های امروز نماز جمعه

خطاب رهبر معظم انقلاب به فریب خوردگان شعار “نه غزه نه لبنان”

رهبر معظم انقلاب در خطبه های امروز نماز جمعه بیان کرد: آن چند صد نفری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *