خانه / سلامت / عوارض آلودگی هوا را با مصرف شیر و سیب کاهش دهید

عوارض آلودگی هوا را با مصرف شیر و سیب کاهش دهید

مصرف یک لیوان شیر می تواند مضرات آلاینده‌های که وارد بدن می‌شود را کاهش دهد، همچنین مصرف روزانه یک سیب عدد نقش بسیار موثری در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا دارد.

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، در چند روز اخیر مشکل آلودگی هوا به شدت مردم را ناراحت کرده و سلامت آنها رابا تهدید مواجه کرده است دستگاه‌های مختلف اجرایی اقدامات متفاوتی در این زمینه انجام می‌دهند و وزارت بهداشت نیز به عنوان تأمین کننده و متولی سلامت جامعه،  تلاش کرده هشدارها و نکات تغذیه‌ای برای کاهش آسیب‌های ناشی از آلاینده‌های هوا به مردم گوشزد کند.

زهرا عبدالهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درخصوص برنامه های وزارت بهداشت برای کنترل تاثیرات آلودگی هوا بیان کرد: تنها کاری که وزارت بهداشت می‌تواند انجام دهد، دادن آموزش و هشدار های لازم به مردم است.

وی افزود: برنامه مشترکی با سازمان محیط زیست و شهرداری در حال انجام است و وزارت بهداشت پیگیر این مسئله است اما وظیفه این وزارت خانه تنها هشدار و اعلام خطر است  که در زمان افزایش آلاینده های هوا سلامت مردم به مخاطره می افتد.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تصریح کرد: آموزش‌های تغذیه‌ای را به مردم در زمان آلودگی هوا، ارائه کردیم، مصرف یک لیوان شیر می تواند مضرات آلاینده‌های که وارد بدن می‌شود راکاهش دهد.

عبدالهی در پایان خاطر نشان کرد: مصرف بیشتر میوه و سبزی در زمان آلودگی هوا، به شدت توصیه می شود، مصرف روزانه یک سیب عدد نقش بسیار موثری در کاهش عوارض ناشی از آلودگی هوا دارد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

خطبه های امروز نماز جمعه

خطاب رهبر معظم انقلاب به فریب خوردگان شعار “نه غزه نه لبنان”

رهبر معظم انقلاب در خطبه های امروز نماز جمعه بیان کرد: آن چند صد نفری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *