خانه / سیاسی / آمریکایی ها هنوز نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند

آمریکایی ها هنوز نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند

جهانگیری افق تهران

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: به صورت مکرر اعلام کردیم که آمریکایی ها هنوز نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند ولی به طور دائم فشار وارد کنند و حتی کشورهای همسایه نیز جرات نداشتند از ما نفت بخرند.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری بیان کرد: نزدیک دو سال از فشار جدید دولت آمریکا علیه ملت بزرگ ایران سپری می شود و آمریکایی ها پس از توافق برجام و فراهم شدن فضا برای توسعه کشور با بهانه تغییر رئیس جمهور در آمریکا تمام توافقات را نقض کردند و با خروج از برجام فشار حداکثری به جامعه ایرانی تحمیل کردند و حتی مقامات آمریکایی به صراحت اعنوان کردند که یک جنگ اقتصادی علیه ایران و ملت ایران شروع می کند.

اسحاق جهانگیری افزود: آمریکایی ها تصور می کردند که در اثر این جنگ اقتصادی، اقتصاد ایران نابود شده و اعتراضات ناشی آن منجر به فروپاشی اقتصاد و تمامیت ارزی کشور خواهد شد، هر روز بر فشار آمریکایی ها به جمهوری اسلامی ایران و فعالان اقتصادی اضافه می شود.

معوان اول رئیس جمهور تصریح کرد: به صورت مکرر اعلام کردیم که آمریکایی ها هنوز نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند ولی به طور دائم فشار وارد کنند و حتی کشورهای همسایه نیز جرات نداشتند از ما نفت بخرند و ما مجبور هستیم به روش های دیگری برای فروش نفت کشور روی آوریم، آنها مهم ترین محصولات پتروشیمی ما را در سبد تحریم قراردادند وضعیتی که امروز طبقه متوسط و ضعیف در آن قرار دارند، جزو بدترین شرایط اقتصادی بعد از انقلاب محسوب می شود  و این نتیجه فشار آمریکا است.

اسحاق جهانگیری در ادامه بیان کرد: ما در سال ۹۱ ۶۸ میلیارد دلار از فروش نفت درآمد داشتیم اما در سال ۹۷ و ۹۸ در اثر شوک تورمی قدرت خرید مردم کاهش یافته است، ما باید بتوانیم در این شرایط اقتصاد و صادرات و اشتغال کشور را سرپا نگه داریم که به  امید خدا وضعیت اقتصاد کشور بسیار امیدوار کننده تر از چیزی است که آمریکایی ها تصور می کردند.

معاون اول رئیس جمهور در پایان خاطر نشان کرد: نیاز به اقدامات جدی تری در زمینه بهبود معیشت مردم هستیم و بایداز ملت ایران به ویژه طبقات ضعیف قدردانی کرد که علی رغمتمام مشکلات مقاومت کرده اند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند و در مقابل مشکلات کمر خم نکردند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

ایران و آمریکا به صلح نزدیک می شوند!!!

با اعلام روزنامه های ژاپنی، آمریکا موافق طرح توکیو برای سفر حسن روحانی رئیس جمهور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *