خانه / سیاسی / پهپاد سرنگون شده توسط ایران اسرائیلی بوده است

پهپاد سرنگون شده توسط ایران اسرائیلی بوده است

پهپاد سرنگون شده

اطلاعات اولیه٬ نشان می دهد پهپادی که توسط سامانه پدافند موشکی مرصاد در بندر ماهشهر٬ ساقط شده یک پهپاد اسرائیلی بوده که از سمت بحرین به پرواز درآمده است.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، امیر موسوی کارشناس ایرانی مسائل خاورمیانه به المیادین بیان کرد: اطلاعات اولیه٬ نشان می دهد پهپادی که توسط سامانه پدافند موشکی مرصاد در بندر ماهشهر٬ ساقط شده یک پهپاد اسرائیلی بوده که از سمت بحرین به پرواز درآمده است، این پهپاد٬ اطلاعاتی را برای موساد منتقل می کرد وبا هدف جاسوسی است.

این اظهارات تحلیلگر ایرانی هم زمان با اظهارات سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده پدافندهوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درخصوص سرنگونی پهپاد متجاوز  از طریق سامانه پدافند موشکی مرصادبود.

به گفته امیر موسوی ارتش ایران٬ پهپاد مذکور را پیش از رسیدن به عمق کشور هدف  حمله قرار داده است، به اعتقاد این تحلیلگر مسائل خاورمیانه هدف این پهپاد٬ جاسوسی از مراحل کار در کارخانه بوشهر بوده است.

وی تصریح کرد: سامانه مرصاد که اقدام به سرنگونی پهپاد جاسوسی دشمن کرد٬ می تواند همزمان دو هدف را در ارتفاع ۱۸ کیلومتری هدف اصابت قرار دهد، ایران و متحدانش اقدامات عملی زیادی انجام داده‌؛ در صورتی که محور مقابل قادر به بازدارندگی نیست و تنها شعار و حرف می زند.

روز گذشته سامانه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک پهپاد را در بندر ماهشهر در جنوب غرب کشور سرنگون کرده و نیروهای ایرانی لاشه این هواپیما را جمع آوری کردند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

کالدرون

کالدرون قراردادش را فسخ می کند؟

مدیر روابط عمومی پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص نامه گابریل کالدرون به باشگاه پرسپولیس ارائه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *