خانه / شورای شهر / ضرب العجل سه ماهه به شهرداری برای تعیین تکلیف شرکت های تابعه

ضرب العجل سه ماهه به شهرداری برای تعیین تکلیف شرکت های تابعه

بهاره آروین

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران بیان کرد: شهردار تهران طی آن مکلف شد طی ۳ ماه لایحه‌ای ارائه کند که در آن وضعیت شرکت‌ها و موسسات تابعه شهرداری مشخص شده باشند.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، بهاره آروین رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران در خصوص مصوبه طرح الزام شهرداری تهران به لایحه عرضه سهام شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه اظهار داشت: طرح الزام موسسات به ارائه سهام شرکت‌ها و نهادهای تابعه شهرداری در جلسه شورای شهر تهران در بورس تصویب شد و شهردار تهران طی آن مکلف شد طی ۳ ماه لایحه‌ای ارائه کند که در آن وضعیت شرکت‌ها و موسسات تابعه شهرداری مشخص شده باشند.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری تهران در این لایحه علاوه بر شناسایی شرکت‌های آماده برای عرضه سهام در بورس، موسسات دیگر دارای قابلیت عرضه سهام در این بازار را نیز معرفی کند.

آروین در خصوص آمادگی شهرداری تهران برای ارائه سهام چند موسسه در بازار بورس بیان کرد: دو واحد تابعه از شهرداری تهران در بررسی‌های شورای شهر این قابلیت را دارند که سهام آن‌ها در بورس توزیع شود.

وی خاطر نشان کرد: ما تمام بررسی های خود را در شورای شهر تهران انجام دادیم و منتظر پیشنهاد های شهرداری تهران هستیم و این اقدام باید در مدت ۶ ماه اجرایی شود.

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران تصریح کرد: افزایش شفافیت هدف شورای شهر تهران از این مصوبه است، به دلیل این که تجربه سال‌های گذشته حاکی از این است که برخی از موسسات و سازمان‌های تابعه تبدیل به حیاط خلوت مالی شدند و اعتقاد داریم وقتی سهام یک موسسه در بازار بورس عرضه شود، علاوه بر نظارت و شفافیت‌های مالی بستری برای سودآوری آن نیز فراهم شود.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

کالدرون

کالدرون قراردادش را فسخ می کند؟

مدیر روابط عمومی پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص نامه گابریل کالدرون به باشگاه پرسپولیس ارائه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *