خانه / شورای شهر / ۷۰ مسیل تهران نیازمند اصلاح است

۷۰ مسیل تهران نیازمند اصلاح است

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران بیان کرد: نزدیک ۷۰ مورد از مناطق در مسیل‌های تهران باید اصلاح شوند، معاونت فنی و عمرانی  در این حوزه باید اقداماتی را انجام داده و در بخش هایی نیز امکانات جدید مثل رسوب‌گیر نصب شود.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در خصوص آمادگی تعداد و ظرفیت مسیل‌ها و انهار تهران برای مقابله با بارش‌های شدید اظهار داشت: شبکه آب‌های سطحی تهران در چند روز تشکیل نشده بلکه در طی زمانی که تهران در حال گسترش بوده و توسعه یافته آنها را بر اساس مطالعات کارشناسی طراحی کردند و البته در حال حاضر برخی از محورها به اصلاح نیاز دارد.

وی افزود: نزدیک ۷۰ مورد از مناطق در مسیل‌های تهران باید اصلاح شوند، معاونت فنی و عمرانی  در این حوزه باید اقداماتی را انجام داده و در بخش هایی نیز امکانات جدید مثل رسوب‌گیر نصب شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: برای مرمت و رفع عیب تأسیسات تکمیلی به سرمایه‌گذاری نیاز دارد تا کارایی تأسیسات افزایش پیدا کند، مداخلاتی به مرور زمان در مسیر مسیل‌ها انجام شده که این مداخلات از نظر مهندسی غیر مجاز بوده است اما به دلیل این که در زمانی قرار بوده مشکل را به صورت کوتاه مدت برطرف کنند، توان انتقال مسیل را از بین برده اند.

حسینی میلانی در پایان تصریح کرد: از نمونه این اقدامات احداث پل های کوچک بر روی برخی از کانالها است که برخی مواقع در بارش های شدید باعث کاهش ظرفیت آبگذری کانال شده است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

کالدرون

کالدرون قراردادش را فسخ می کند؟

مدیر روابط عمومی پرسپولیس توضیحاتی را در خصوص نامه گابریل کالدرون به باشگاه پرسپولیس ارائه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *