خانه / شورای شهر / شهر از منظر زیباشناسی

شهر از منظر زیباشناسی

مدیریت شهری از طریق بازوان اجرای خود به دنبال تهیه اقلام مصرفی شهروندان

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، بیان کرد: شورای شهر و سازمان زیباسازی نمی‌تواند به عنصر زیبایی شناسی بی توجه باشند.

محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، در گفتگو با خبرنگار سرویس شورای شهر افق تهران، در خصوص توجه مدیریت شهری به زیبایی شناسی بیان کرد: بحث زیبایی شناسی رکن اصلی خلقت انسان است، انسان از نظر ذاتی زیبا پسند است و به زیبایی علاقه مند است، یکی از شاخص های انتخاب توجه به عنصر زیبایی است انسان با توجه به بعد معنوی خود در کوچکترین انتخاب های خود مانند خوردن غذا و یا خرید مسکن نیز به زیبایی توجه دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه افزود: شورای شهر و مدیریت شهری نیز در مناظر شهری، نمادها و فضاهای شهری نمی تواند به عنصر زیبایی شناسی بی توجه باشد، یکی از مباحث جدی در شورای شهر موضوع نماهای ساختمان های خصوصی است به این معنی که اگر کسی خواست خانه ای بسازد تا جایی که به شهر و نمای بیرونی مرتبط باشد باید به بحث زیبایی شناسی توجه جدی داشته باشد.

محمد جواد حق شناس در خصوص عملکرد سازمان زیباسازی اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر از تمام خواسته ها و مطالبات مردم خبر داشته و به زیبایی شناسی توجه خاصی دارند، از این رو شورای شهر به سمبل ها و نمادهایی که می تواند به افزایش زیبایی شهری کمک کند توجه می کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در ارتباط با برگزاری نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی در تهران نیز اظهار داشت: من به سهم خودم از تمام کسانی که در برگزاری سمپوزیوم در این شرایط سخت تحریمی کمک کردند تشکر می کنم، در شرایط تحریمی کشورهای مختلفی برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند، این سمپوزیوم با حضور ده‌ها داوطلب که ۶۸ نفر از آنها از کشورهای خارجی بودند برگزار شد که در نهایت آثار ۱۰ هنرمند از ۱۰ کشور انتخاب شد.

حق شناس در پایان خاطر نشان کرد: سمپوزیوم بین المللی مجسمه های سنگی در پایتخت رویداد ارزشمندی بود که مدیریت شهری تلاش کرد به واسطه آن دیپلماسی بین المللی را به تصویر بکشد و این ده هنرمند در واقع می توانند به عنوان ده سفیر صلح باشند که حضورشان در ایران پیام صلح و دوستی و علاقه ایرانیان به فرهنگ را به جهانیان منتقل کند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بیماری کرونا

شمار مبتلایان کرونا در کشور به ۵ نفر رسید

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: با تایید ابتلای سه نفر دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *