6

توضیحات هاشمی درباره احضار یکی از اعضای شورای شهر تهران

  • کد خبر : 2114
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۱

رئیس شورای شهر تهران درباره احضار یکی از اعضای شورا توضیحاتی ارائه کرد.  به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران،محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران ظهر امروز در جمع خبرنگاران به محتوای هشتادوششمین جلسه شورای شهر اشاره کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی با بیان اینکه در این جلسه خدمات ویژ‌ه‌ای که باید […]

رئیس شورای شهر تهران درباره احضار یکی از اعضای شورا توضیحاتی ارائه کرد.

 به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران،محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران ظهر امروز در جمع خبرنگاران به محتوای هشتادوششمین جلسه شورای شهر اشاره کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی با بیان اینکه در این جلسه خدمات ویژ‌ه‌ای که باید در برخی از سرویس مدارس در ازای مبلغی به کودکان داده شود، صحبت شد گفت: پیشنهاد شد مراقب، خدمات پزشکی، تغذیه و… داده شود. این بحث‌ها و موضوعات در جلسه مطرح شد اما قرار شد جزئیات بیشتر در جلسات آینده مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس شورا با اشاره به اینکه شورا حداکثر تلاش خود را می‌کند تا از تفسیر قانون منع به کارگیری بازنشستگان استفاده کرده و افشانی را در پست مدیریتی نگه دارد، گفت: تعیین تکلیف وظیفه وزارت کشور است تا احکام ما را با قانون تطبیق دهد. این سوالات باید از وزیر کشور پرسیده شود، چراکه ما علاقه‌مندیم آقای افشانی بماند و در جلسه صبح امروز بحث بازنشستگی ایشان به هیچ وجه مطرح نشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اظهارات انداختن توپ به زمین وزیر کشور نیست؟ گفت: ما انتخاب خود را کرده‌ایم، براساس همین انتخاب به کار خود ادامه می‌دهیم. مگر آنکه مراجع ذی‌صلاح به ما کتبا مساله را اعلام کنند با مصاحبه تکلیف مشخص نمی‌شود.

رئیس شورای شهر ادامه داد: تلاش قطعی همه اعضا این است که دیگر تغییر مدیریتی در شهر تهران نداشته باشیم. براساس اظهارات وزیر کشور، ایشان ابتدا در این زمینه از موقعیت حقوقی رئیس جمهور سوال می‌پرسد، البته می‌تواند از دیوان محاسبات هم بپرسد، لذا قرار است، از این دو مرجع تعیین تکلیف شود. اگر هر دو سازمان بگویند قانون مشمول شهرداری‌ها می‌شود، وزیر کشور آن را ابلاغ خواهد کرد. ورود سازمان بازرسی در حال حاضر لازم نبوده و پس از اعمال نظر دو سازمانی که ذکر کردم، نظر اعمال می‌شود.

وی افزود: اگر میان دیوان عدالت اداری و معاونت حقوقی رئیس جمهور اختلافی وجود داشته باشد سراغ استفساریه خواهیم رفت.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه نظر اعضای شورا طبق نامه‌ای به وزیر کشور انتقال پیدا خواهد کرد، گفت: نمی خواهم در مورد اینکه آیا این قانون عطف ماسبب خواهد شد یا خیر فعلا صحبتی کنم.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس شورا به وزیر کشور طی نامه‌ای خواستار تعیین تکلیف شده است؟ گفت: ما نامه‌ای برای تعیین تکلیف ننوشته‌ایم. بلکه متنی از سوی کمیته منابع انسانی و کمیسیون نظارت شورا تهیه شد. این نامه را به من نشان دادند و قرار شد آن را تصحیح کنم و امروز صبح دوباره برای امضا آن را پیش من آوردند. اما آقای امینی از من خواستند نامه را امضا نکنم، چراکه ایشان ادله جدیدی برای محکم‌تر کردن حضور آقای افشانی پیدا کردند. در این نامه استدلال‌های شورا برای ماندن آقای افشانی آمده است.

رئیس شورا در پاسخ به این سوال که آیا برای جایگزینی فرد دیگری برای شهرداری در صورت اجرایی شدن قانون صحبتی شده است یا خیر گفت: من تا به حال چیزی در این مورد نشنیدم و کسی فکر نمی‌کند آقای افشانی رفتنی است، از همین رو فردی را به عنوان جایگزین معرفی نکردیم.

هاشمی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا افشانی عملکرد شش ماهه خود را به شورا ارایه می‌دهد، گفت: برنامه سوم توسعه شهرداری برای چاپ رفته است و شهردار همزمان با ارایه برنامه سوم، گزارشی از عملکرد خود ارایه می دهد.

وی در رابطه با احضاریه میرلوحی نیز گفت: در یک سال گذشته اعضای شورای شهر به خاطر مصاحبه‌هایشان به قوه قضائیه احضار شدند. این احضارها از سوی دادستانی و برخی نیز به خاطر شکایت‌های خصوصی بوده است. آقای میرلوحی هم به خاطر شکایت به دادگاه احضار شدند، اما اعضا به روش‌های قوه قضائیه برای احضار نمایندگان اعتراض دارند و معتقدند اعضا به وظایف خود عمل می‌کنند و باید بتوانند برای حسن نظارت مصاحبه کنند. اگر اعضای شورا به وظایفشان عمل می‌کنند نباید به خاطر آن احضار شوند. البته شکایت خصوصی متفاوت است.

رئیس شورای شهر ادامه داد: به نظر می‌آید تعداد احضارهای اعضای شورا توسط قوه قضائیه کمی زیاد بوده و اعضا نگران هستند.

وی در پاسخ به این سوال که در یک سال اخیر چند نفر از اعضای شورا احضار شده‌اند، گفت: آمار دقیق را در دست ندارم، اما می‌توانم بگویم این روند قابل توجه است.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا خودش تاکنون احضار شده است یا خیر گفت: نه تاکنون احضار نشده‌ام.

رئیس شورای شهر در خصوص اظهارات خود که در آن به خطر سیاسی شدن تکایا اشاره کرده بود، گفت: من فقط گفتم هیئات نباید عزاداری امام حسین (ع) را به گونه‌ای پیش ببرند که باعث شود مردم نسبت به این موضوع مساله پیدا کنند. موارد بسیار زیادی در این رابطه وجود دارد.

 

انتهای پیام

شورا انلاین

لینک کوتاه : http://ofoghtehran.ir/?p=2114

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی