خانه / اجتماعی / راهپیمایی اربعین با خواسته های آمریکا در تضاد است

راهپیمایی اربعین با خواسته های آمریکا در تضاد است

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امروز راهپیمایی اربعین دقیقاً پدیده‌ای در مقابل خواسته های آمریکاست، در حقیقت اربعین اعلام حضور جبهه مقاومت به طور یکپارچه از تمام ملیت‌هاست.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، امروز در نشست خبری بیست‌و‌نهمین سالگرد تأسیس این مجمع گفت: امروز جبهه مقاومت مستحکم است و توانسته در برابر ابرقدرت‌هایی که خون ملت‌ها را مکیدند، سرنوشت ملت‌ها را در دست گرفتند و تمدنی مبتنی بر سرمایه‌داری برپا کردند، بایستد و آنها را به عقب براند.

وی با بیان اینکه امروز می‌بینیم این تمدن خونخوار بر روی اسکلت میلیون‌ها انسان برپا شده است، افزود: آنها در برابر جنایات در فلسطین، یمن و افغانستان نه تنها چشم می‌پوشند و سکوت می‌کنند بلکه از جنایتکاران حمایت می‌کنند و در سخت‌ترین لحظاتی که بر ملت یمن و غزه می‌گذرد، محاصره همه جانبه آنها را حتی در غذا و دارو بیشتر می‌کنند و سعی دارند در سایه تحریم‌ها، ملت‌ها را به مرگ تدریجی برسانند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآور شد: امام‌خمینی (ره) راه عزت را پیش‌روی ملت‌ها گشود و ملت ایران به برکت امام (ره)، انقلاب و رهبری ملتی سربلند و ضرب‌المثل مقاومت و عزت است. ملت ما در بین همه ملل جهان سرآمد شده و توانسته است در طول سال‌های سخت مقاومت در دفاع مقدس و پس از آن در دوران جنگ نرم بایستد.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: امروز ۴۰ سال است که در جنگیم و دشمنان ترسو با تحمیل جنگ داخلی، خارجی و نظامی در ۸ سال و تحمیل جنگ فرهنگی و اقتصادی تمام جبهه‌های جنگ را به‌روی ما باز کردند اما ملت ما در همه این عرصه‌ها سربلند بیرون آمد و امروز هم ملت ما در آخرین جبهه جنگ هم پیروز خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروز در عرصه تقریب و وحدت در جایگاه بسیار خوبی قرار داریم، گفت: در سال‌های گذشته و در ابتدای دوره تصدی من، این مجمع دچار چالش گسترده‌ای در سراسر جهان در حوزه تقریب بود؛ موج تکفیر جهان اسلام را فراگرفته بود و جنگ‌های تکفیری در سوریه، عراق پاکستان و افغانستان شکل‌گرفته بود و حتی به شرق آسیا مانند اندونزی رسیده بود، اما امروز در شرایط دیگری هستیم و تروریسم تکفیری در منطقه تقریباً برچیده شده و دست توانمند مقاومت توانسته دست تروریسم تکفیری را از منطقه کوتاه کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: امروز گفتمان تقریب و وحدت گفتمان غالب شده است. در آن سال‌ها همه تلاش رسانه‌ای جریان عربی- غربی – عبری در جهت تفرقه‌افکنی و ایجاد دشمنی در جهان اسلام بود و از همه ابزارهای رسانه‌ای نیز در این مسیر استفاده کردند اما امروز با قوت اعلام می‌کنم که جریان تفرقه‌گرا در جهان اسلام جریانی منزوی و در حاشیه است.

آیت‌الله اراکی گفت: از همان ابتدا که در این تصدّی قرار گرفتم، اعلام کردم که تمام تلاش خودمان را به کار می‌گیریم تا مسئله تقریب و وحدت اسلامی را از حوزه عالمان دینی به تمام اقشارها منتقل کنیم که به لطف الهی و با تشکیل ۱۶ اتحادیه توانستیم در این امر موفق باشیم.

وی درباره کناره‌گیری خود از دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است و ما نیاز به فقه متناسب با دوران کنونی داریم؛ فقه اقتصادی، فرهنگی، عمرانی، محیط زیست و …، اگر فقه اقتصادی ایجاد می‌شد دیگر بانک‌ها امروز این وضعیت را نداشتند. بانک فعلی ما بر اساس فقه اسلامی کلان نیست، بلکه بر اساس فقه اسلامی خُرد است، ما نیاز به فقه تمدن‌ساز داریم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به جریان راهپیمایی اربعین حسینی گفت: امروز راهپیمایی اربعین دقیقاً پدیده‌ای در مقابل خواسته های آمریکاست، در حقیقت اربعین اعلام حضور جبهه مقاومت به طور یکپارچه از تمام ملیت‌هاست.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

درخواست وزیر کشور از شرکت کنندگان در انتخابات

وزیر کشور بیان کرد: از مردم تقاضا دارم از اول وقت برای رای دادن به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *