خانه / مدیریت شهری / حذف رانت خواری با سامانه درخواست های هوشمند شهرسازی

حذف رانت خواری با سامانه درخواست های هوشمند شهرسازی

شهرسازی

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران، بیان کرد: در گذشته اطلاعات پرونده شهرسازی به رانت عده ای خاص تبدیل شده بود ولی این سیستم امروز راه های نفوذ این افراد را می‌بندد.

به گزارش سرویس سرویس مدیریت شهری افق تهران، عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران صبح امروز در مراسم رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی در ساختمان شماره دو شورای شهر تهران بیان کرد: پس از دوره ها برون سپاری امروزه ساختار شبکه ای برای انجام فعالیت ها در کشور ایجاد شده است، به این معنی که بتوانیم از ظرفیتهای محیط نهایت بهره را ببریم.

وی، افزود: استفاده از ساختار شبکه‌ای به این مفهوم است که ظرفیتهای موجود در یک محیط با یک شبکه به یکدیگر متصل می شوند؛ مانند تاکسی‌های اینترنتی، بنابراین استفاده از ساختار شبکه‌ای موجب می شود به سیستم‌های باز هدایت شویم.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران خاطر نشان کرد: سیستم‌های باز متنوع، نوآور و توانمند هستند که ویژگی‌های آینده بهتر را برای ما به تصویر می کشند، امروزه تحولات با سرعت زیادی در در حال انجام هست و مدیریت شهری نیز باید خود را با این فرآیند وفق دهد، در گذشته زمانی که  از سیستمی شدن صدور پروانه‌ها صحبت می کردیم همه نسبت به آن واکنش داشتند اما امروزه چاره ای جز استفاده از این فرآیندها وجود ندارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: امروز از سامانه درخواست های هوشمند شهرسازی رونمایی خواهد شد که قابلیت استعلام طرح تفصیلی، نمایش اطلاعات شهرسازی، استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی برای شهروندان در آن فراهم است.

گلپایگانی خاطر نشان کرد: در گذشته وقتی یک فرد قصد داشت از برخی اطلاعات پرونده شهرسازی خود باخبر شود این اطلاعات به رانت برای تعدادی افراد خاص تبدیل شده بود ولی این سیستم امروز راه های نفوذ این افراد را می‌بندد، یکی از ویژگی های مثبت این سیستم سلامت کار است، بنابراین برای اطلاع شهروندان از تمام تصمیماتی که برای پرونده گرفته می‌شود به سمت سلامت بیشتر سیستم حرکت می کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: خود مردم در سازمانهای شبکه ای دخالت دارند و با ثبت درخواست اینترنتی و ارائه خدمات دیگر در خصوص صدور پروانه سعی می کنیم سامانه را جامع تر و کارآمدتر کنیم.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

بیماری کرونا

شمار مبتلایان کرونا در کشور به ۵ نفر رسید

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: با تایید ابتلای سه نفر دیگر به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *