خانه / اجتماعی / پلیس امنیت اخلاقی، اول تذکر بعد آموزش و دادگاه

پلیس امنیت اخلاقی، اول تذکر بعد آموزش و دادگاه

گشت ارشاد جدید

با اعلام رئیس پلیس امنیت اخلاقی ، مرحله اول تذکر و احضار، اخذ تعهد و ارشاد است و در نهایت تعداد انگشت‌شماری که ارشاد را به هیچ عنوان نمی پذیرند تحویل مراجع قضایی می شوند.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ بیان کرد: از ابتدای امسال طرح ناظر یک توسط پلیس امنیت عمومی ناجا طراحی و اجرا شد که تمام دستگاه‌ها، اقشار مختلف مردم و بسیج در این طرح مشارکت کردند بر اساس این طرح ابتدا برای افرادی که داخل خودرو اقدام به کشف حجاب می‌کردند به صورت پیامکی تذکر دادیم.

وی در ادامه بیان کرد: مراحل بعد شامل احضار، اخذ تعهد و ارشاد است و در نهایت تعداد محدودی که ارشاد برای آنها هنوز تاثیرگذار نبوده که انگشت‌شمار هم هستند و ارشاد را به هیچ عنوان نمی پذیرند تحویل مراجع قضایی می شوند .

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح بیش از ۶۰ درصد کشف حجاب در داخل خودرو کاهش یافته است، ضمن این که اصلاحاتی نیز در گشتهای امنیت اخلاقی صورت گرفته و سیاست این گشت ها تغییر یافته است.

رئیس پلیس امنیت تهران، خاطرنشان کرد: در گذشته افراد خاطی در زمینه حجاب به مقر پلیس امنیت عمومی منتقل می شدند و از آنها بازجویی شده و در ادامه به دستگاه قضایی ارجاع  می‌شدند اما در حال حاضر روش کاملا متفاوت شده است، کارکنان آموزش های لازم را برای انجام فریضه امر به معروف کسب کردند.

وی تصریح کرد: داخل خودروی گشت کارشناسان مشاوره های لازم را به افراد می دهند، در ابتدا با امر به معروف و نهی از منکر به فرد خاطی تدکر داده و در ادامه فرد به داخل خودروی مشاوره هدایت و  توسط افراد مشاوره می‌شود.

رئیس پلیس امنیت تهران افزود: اگر این مشاوره ها تاثیرگذار نباشد فرد از آنجا به مقر امنیت اخلاقی هدایت شده و بار دیگر در کلاس آموزشی شرکت داده می شود.

وی در پایان تصریح کرد: در نهایت  چنانچه این اقدامات تاثیرگذار نبود فرد خاطی به مراجع قضایی منتقل می‌شود، پیش از این  پوشش گشت امنیت اخلاقی در پنج تا ۶ نقطه تهران وجود داشت اما اکنون شهر تهران به ۱۲ نقطه طبقه بندی شده و گشتها در این مناطق حاضر خواهند شد.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

درخواست وزیر کشور از شرکت کنندگان در انتخابات

وزیر کشور بیان کرد: از مردم تقاضا دارم از اول وقت برای رای دادن به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *