خانه / اقتصادی / بیشتر بیکاران کشور در چه سنی هستند؟

بیشتر بیکاران کشور در چه سنی هستند؟

بیکاران کشور

جدید ترین آمار از نیروی کار نشان می دهد ۷۴ درصد از جمعیت بیکار کشور در محدوده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند.

به گزارش سرویس اقتصادی افق تهران، بر اساس آخرین آمار نیروی کار از میان ۲ میلیون و ۸۹۴ نفر جمعیت بیکار کشور بیشترین درصد بیکاران را گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می دهند.

بنابراین حدود دو میلیون و ۱۸۴ هزار نفر از جمعیت بیکار کشور در محدوده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال قرار دارند که به معنی ۷۵٫۴ درصد از جمعیت کل بیکاران کشور است.

البته نرخ بیکاری در این محدوده سنی در مقایسه با تابستان سال گذشته ۲ درصد کاهش پیدا کرده است اما  علی رغم کاهش نرخ بیکاری «جمعیت بیکار» به دلیل نرخ مشارکت افزایش یافته است، به عبارتی تعداد افرادی که آماده ورود به بازار کار برای انجام فعالیت اقتصادی هستند افزایش یافته است اما این افراد تاکنون موفق به پیدا کردن شغل نشدند.

مجموع افراد شاغل و بیکار کشور جمعیت فعال اقتصادی را تشکیل می دهند که حتی اگر  رشد این نرخ، به جای جمعیت شاغل به افراد بیکار هم اضافه کند، باز هم اتفاق مثبتی برای اقتصاد محسوب می شود زیرا تمایل افرادِ جامعه را به انجام فعالیت اقتصادی نشان می دهد

ضمن این که  بر اساس جداول و نمودارهای آماری از وضعیت نیروی کار، از مجموع جمعیت ۲ میلیون و ۸۹۲ هزار نفری کشور، یک میلیون و ۲۶۸ هزار نفر آن ها را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

پاکسازی میدان آزادی

میدان آزادی از معتادان متهاجر پاکسازی شد

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از آغاز طرح پاکسازی میدان آزادی از معتادان متجاهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *