خانه / سیاسی / فشارهای آمریکا مصداق جنایت جنگی است

فشارهای آمریکا مصداق جنایت جنگی است

ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان بیان کرد: وزیر امورخارجه آمریکا عنوان می کند اگر مردم ایران دوست دارند غذا بخورند باید از سیاست های آمریکا پیروی کنند، این حرف مصداق بارز جنایت جنگی است.

به گزارش سرویس سیاسی افق تهران، محمد جواد ظریف، در کنفرانس بین‌المللی اقتصاد جهانی و تحریم‌ها تصریح کرد: ترامپ بار دیگر بانک مرکزی ایران را به بهانه حمایت از تروریسم تحریم کرده است اما تحریم بانک مرکزی به هر دلیلی غیرقانونی است، بانک مرکزی به دلیل این تحریم به عنوان ابزار اقتصادی ایران حق ندارد غذا و دارو برای مردم ایران بخرد.

وی در ادامه بیان کرد: وزیر امورخارجه آمریکا عنوان می کند اگر مردم ایران دوست دارند غذا بخورند باید از سیاست های آمریکا پیروی کنند، این حرف مصداق بارز تروریسم است و این نوعی جنایت جنگی است زیرا در تعریف جنایت جنگی این طور نوشته شده که گرسنگی دادن به مردم نوعی جنایت جنگی است و تروریسم هم از نمونه های جرم بین المللی است.

وزیر امورخارجه کشورمان در بخشی دیگر از صحبت‌های خود در تشریح راهکارهای ایران، تصریح کرد : یکی از این راهکارهای ایران برای مقابله با فشار اقتصادی آمریکا بحث تهاتر است ، مذاکراتی با برخی از کشورها با راهکارهای پیچیده تهاتری آغاز کرده ایم، مذاکرات در این راستا با برخی از کشورها نتیجه بخش بوده و با برخی دیگر از کشورها نیز در حال رسیدن به نتیجه است.

وزیر امور خارجه در خصوص موضوع اینستکس بیان کرد: اگر اروپایی‌ها از خود اراده سیاسی لازم را از خود برای اجرای این مسئله نشان دهند اینستکس نیز در همین راستا است و این نوعی هشدار برای آمریکا است که نزدیکترین متحدانش حال نه در عمل بلکه در ظاهر قصد دارند از دلار فاصله بگیرند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

پاکسازی میدان آزادی

میدان آزادی از معتادان متهاجر پاکسازی شد

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از آغاز طرح پاکسازی میدان آزادی از معتادان متجاهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *