خانه / اجتماعی / هوای پایتخت از فردا برای گروهای حساس ناسالم می شود

هوای پایتخت از فردا برای گروهای حساس ناسالم می شود

کیفیت هوا

فردا شب نیز افزایش حجم ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت موجب افزایش غلظت ذرات معلق شده و بر اساس پیش‌بینی ها کیفیت هوا برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالمی قرار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اجتماعی افق تهران، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اعلام کرد: ظرف امروز و فردا حاکمیت جو آرام و افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها، شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پررفت و آمد تهران را به همراه دارد.

پیش‌بینی‌های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می دهد غلظت آلاینده‌ها در صبح امروز به دلیل تردد زیاد خودروها و برقراری جو نسبتاً آرام افزایش خواهد یافت.

با رشد ناپایداری و افزایش سرعت باد از سمت غرب شهر تهران، به تدریج شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم‌  خواهد شد اما در برخی مناطق احتمال گسیل گرد و خاک وجود دارد.

 در بعد ازظهر امروز (۱۷ مهر)  هم زمان با کاهش باد، رشد ابر و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود ضمن این که کاهش ناپایداری ها و افزایش حجم ترافیک در برخی ساعات امشب موجب افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

 تا صبح فردا تداوم این وضعیت جوی موجب تجمع موقتی آلاینده‌ها در مناطق پرتردد و کاهش کیفیت هوا خواهد شد، همچنین با تداوم حاکمیت جو آرام در فردا با کاهش دما امکان پراکندگی آلاینده‌ها وجود نداشته  و باعث تداوم وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

 فردا شب نیز افزایش حجم ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت موجب افزایش غلظت ذرات معلق شده و بر اساس پیش‌بینی ها کیفیت هوا برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالمی قرار خواهد گرفت.

 شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اعلام کرد کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت و ۸ صبح امروز با متوسط ۸۸ در شرایط سالم قرار داشته و هم اکنون نیز کیفیت هوا با میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

درخواست وزیر کشور از شرکت کنندگان در انتخابات

وزیر کشور بیان کرد: از مردم تقاضا دارم از اول وقت برای رای دادن به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *