خانه / شورای شهر / اقدامات در خصوص کودکان بیشتر نظارت بر زیر ساخت بوده است

اقدامات در خصوص کودکان بیشتر نظارت بر زیر ساخت بوده است

الهام فخاری

مسئول کمیته اجرایی تهران، شهر کودک عنوان کرد: به نظر می‌رسد اقدامات صورت‌گرفته در زمینه تهران، شهر کودک بیشتر نظارت بر زیرساخت‌ها بوده است

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، الهام فخاری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به عنوان مسئول کمیته اجرایی “تهران، شهر کودک”اظهار داشت: تهران از جمله پایتخت‌هایی در جهان است که در سال ۸۹ – ۸۸ به الگوی شهر دوست‌دار کودک ملحق شده و در سال ۹۴ نیز برنامه اجرایی شهر دوستدار کودک از طریق مصوبه شورای شهر تهران ابلاغ شد.

عضو شورای شهر تهران، افزود: مرحله اول برنامه اجرایی تا تابستان سال ۹۷ اعتبار داشت که هم اکنون به پایان رسیده و ما در شروع مرحله دوم این طرح قرار داریم، بر اساس مصوبه، دو کمیته برای تهران، شهر دوستدار کودک طراحی شده است کمیته اجرایی که یک عضو از اعضای کمیته فرهنگی باید در آن حضور داشته باشد و دیگری کمیته نظارت که کمیسیون های مختلف شورای شهر را شامل می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: موضوعات مختلفی باید انجام می شد، به عنوان نمونه زیرساخت‌های شهری، همکاری‌های اجتماعی، مشارکت‌های مدنی، تعامل‌ها در این کمیته‌ها باید در نظر گرفته می شد.

الهام فخاری تصریح کرد: در دوره شورای سوم شاهد برگزاری یک جلسه، در شورای چهارم یک جلسه و طی دو سالی که از عمر شورای پنجم می گذرد سه جلسه رسمی و ۱۰ جلسه هم‌اندیشی و تدوین راهبردهای نظارتی با فعالان و متخصصان برگزار شده است.

وی در پایان تصریح کرد: به نظر می‌رسد اقدامات صورت‌گرفته در زمینه تهران، شهر کودک بیشتر نظارت بر زیرساخت‌ها شامل مناسب‌سازی محوطه بازی، تعمیر وسایل، کم‌خطر کردن آنها بوده است اما نیازمند اقدامات بیشتری در خصوص تعاملات اجتماعی، مشارکت مدنی و فعالیت‌های محلی هستیم.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

پاکسازی میدان آزادی

میدان آزادی از معتادان متهاجر پاکسازی شد

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از آغاز طرح پاکسازی میدان آزادی از معتادان متجاهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *