خانه / مدیریت شهری / ۶۴ هزار تاکسی نوسازی شدند

۶۴ هزار تاکسی نوسازی شدند

تاکسی رانان

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، بیان کرد: از سال ۹۵ تا کنون ۶۴ هزار دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

به گزارش سرویس مدیریت شهری افق تهران، مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور بیان کرد: با وجود وقفه های بسیار در اجرای طرح نوسازی ۹۰ هزار دستگاه تاکسی که از سال ۹۵ شروع شد، تا امروز ۶۴ هزار دستگاه تاکسی نوسازی شده است که از این تعداد تاکسی نوسازی شده ۱۰ هزار تای آن جایگزین نداشته است.

وی افزود: در صورتی ناوگان تاکسیرانی نوسازی نشود،  تا پایان سال ۱۹۲ هزار تاکسی‌های فرسوده در کشورخواهیم داشت که در سال ۱۴۰۰ تعداد تاکسی‌های فرسوده به ۲۴۳ هزار دستگاه می رسد که  ۷۵ درصد از ناوگان موجود را شامل می شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خاطر نشان کرد: از بهمن سال ۹۵ طرح نوسازی تاکسی‌ها به عنوان یک طرح ملی آغاز شده که  تمام سازمان‌های ذیربط در آن مشارکت داشتند و تعداد ۶۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی تا اوائل سال ۹۷ نوسازی شد که رکورد جدیدی در نوسازی ناوگان تاکسیرانی محسوب می شود.

ضامنی در ادامه بیان کرد : سال گذشته شاهد مشکلات عدیده ای بودیم و شرکت خودروسازی تعهدات خود در قبال نوسازی ناوگان تاکسیرانی را انجام نداد و تنها موفق به تحویل ۱۵۰۰ دستگاه شدیم اما با توجه به این که وضعیت تولید خودرو امسال بهتر شده است، تفاهم نامه نوسازی ۱۰ هزار تاکسی را با شرکت خودروساز (ایران خودرو) امضا کردیم و امیدواریم که این کار با روند سریعتری انجام شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ب طرح دیگری نیز در دست  اقدام داریم که بر اساس آن به مالکلن تاکسی ها مجوز دادیم با توجه به نوسانات قیمتی خودرو، خودروی دست‌دوم خریداری کنند که رنگ و پلاک خودروی تاکسی قدیم به خودروی جدید انتقال پیدا می کند با این روش می‌توان تاکسی‌های فرسوده را نوسازی کرد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری در پایان  درباره تسهیلات ارائه شده به تاکسیرانان برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده بیان کرد: بر اساس طرح قبلی۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۶ درصد پرداخت و لاشه خودرو نیز ۵ میلیون تومان خریداری می‌شد، راننده تاکسی نیز می توانست تنها با ۸ میلیون تومان خودرو را تحویل بگیرد ولی الان قیمت خودرو چندین برابر شده است.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *