خانه / سلامت / هر ۴۰ ثانیه یک نفر خودکشی می کند!!!

هر ۴۰ ثانیه یک نفر خودکشی می کند!!!

بر اساس جدیدترین گزارش سازمان جهانی بهداشت، هر ۴۰ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل خودکشی جان خود را از دست می دهد .

به گزارش سرویس سلامت افق تهران، بر اساس جدیدترین گزارش سازمان جهانی بهداشت در گزارش تازه‌ای با بررسی پدیده خودکشی، اعلام کرد: شایع ترین روش‌های خودکشی حلق‌آویز کردن، مسمومیت و تیراندازی است، این سازمان از دولت‌ها درخواست کرده تدابیری را برای پیشگیری از خودکشی و کمک به افراد در مقابله با استرس و کاهش دسترسی به  لازم برای خودکشی، بیندیشند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO)  در گزارش خود مدعی شد هر ۴۰ ثانیه یک نفر در جهان به دلیل خودکشی جان خود را از دست می دهد و تعداد افرادی که هر سال به دلیل خودکشی فوت می کنند به مراتب از قربانیان جنگی بیشتر است.

این سازمان  اعتقاد دارد خودکشی یک موضوع بهداشت جهانی است و تمام افراد را از هر سن، جنس و مناطق مختلف جهان شامل می شود، دومین عامل مهم مرگ در دنیا پس از تصادفات جاده ای خودکشی در بین نوجوانان ۱۵ تا ۲۹ سال است ضمن این که بعد از بیماری و مسائل مربوط به بارداری دومین عامل مرگ و میر دختران نوجوان ۱۵ تا ۱۹ ساله خودکشی است، دربین پسران نوجوان نیز خودکشی رتبه سوم مرگ پس از تصادفات جاده ای و خشونت های بین افراد را دارد.

گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان داد، سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند که این آمار از تعداد افرادی که هر سال بر اثر مالاریا یا سرطان سینه یا جنگ یا قتل از دنیا می روند نیز بیشتر است.

با وجود این که میزان خودکشی در سال‌های اخیر با کاهش روبرو بوده در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی خودکشی در جهان ۹.۸ درصد کاهش داشته است اما این میزان کاهش قابل توجه محسوب نمی شود، میزان خودکشی در بسیاری از کشورهای جهان در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ میلادی با افزایش مواجه شده است، به عنوان نمونه سازمان جهانی بهداشت در منطقه آمریکایی شاهد افزیش شش درصدی آمار خودکشی بوده است.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت بر خلاف کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط که آمار خودکشی زن‌ها و مردها تقریبا یکسان است، در کشورهای ثروتمند مردان سه برابر زنان اقدام به خودکشی می کنند.

انتهای پیام/

درباره ی OfoghTehran

همچنین ببینید

فراهانی

تذکرعضو شورای شهر به برخورد های سلیقه ای شهرداری

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: طبق مسئولیت و دفاع از حق مشارکت شورایاران در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *